Hokejisti Nitry strelili „dvadsiatke“ desať gólov, Luciani zahviezdil piatimi bodmi

Nitra - hk orange
Matej Paulovič z HK Nitra (v popredí) a brankár Roman Durný z HK Orange 20 (druhý zľava) počas zápasu hokejovej Tipsport ligy 2017/2018 medzi HK Nitra – HK Orange 20. Nitra, 28. september 2017. Foto: SITA/Martin Havran

NITRA 28. septembra (WebNoviny.sk) – Hokejisti HK Nitra deklasovali mladých hráčov HK Orange 20 vysoko 10:0 vo štvrtkovom stretnutí 7. kola najvyššej slovenskej súťaže Tipsport ligy 2017/2018.

Až pri piatich góloch úradujúceho vicemajstra bol kanadský legionár Anthony Luciani – dvakrát skóroval a prihral na ďalšie tri zásahy.

Iba o bod menej nazbieral iný Kanaďan Judd Blackwater (1+3). Hostia ohrozili brankára Nitry Erica Hartzella len dvanástimi streleckými pokusmi. Nitrania zvíťazili v druhom stretnutí po sebe a v tabuľke im patrí tretie miesto. Hráči slovenskej „dvadsiatky“ v ostatných piatich zápasoch Tipsport ligy bodovali trikrát.

TIPSPORT LIGA – 7. KOLO

HK Nitra – HK Orange 20 10:0 (2:0, 4:0, 4:0)
Góly: 5. Luciani (Korím, Blackwater), 9. Luciani (Friedmann, Blackwater), 21. Friedmann (Luciani), 29. Paulovič (Rais, Mezei), 31. Blackwater (Luciani), 34. Friedmann (Luciani, Blackwater), 44. Štumpf, 50. Paulovič (Krištof, Timotej Šille), 58. Rzavský (Rais, Timotej Šille), 59. Cope (Krištof, Rais)
Vylúčení: 4:4 na 2 min, presilovky: 2:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Fridrich, Štefik – Kacej, Synek, 1047 divákov

Nitra: Hartzell – Rais, Mezei, Milam, Ordzovenský, J. Kováčik, Korím, Timotej Šille, Pupák – Paulovič, Krištof, Cope – Luciani, Friedmann, Blackwater – H. Ručkay, T. Mikúš, Kutálek – Štumpf, J. Šiška, Rzavský

HK Orange 20: Durný – Matejovič, Hílek, Zeleňák, Švarc, Fereta, Hedera, Dlapka, Kuna – Musliu, Kundrik, N. Jaško – Vašaš, Čacho, V. Vybiral – Šmída, Tamáši, Smolka – Mesaroš, Bjalončík, Václav

HK Orange 20 6 2 0 1 0 0 3 17:32 8

Poznámka: počet zápasov, výhry – 3 body, výhry po predĺžení – 2 body, výhry po samostatných nájazdoch – 2 body, prehry po predĺžení – 1 bod, prehry po samostatných nájazdoch – 1 bod, prehry – 0 bodov, skóre, body.