Hokejisti Piešťan sa v extralige potrápili s dvadsiatkou

HK Orange 20 - Dukla Trenčín 3:4 po sn.
Hráč Dukly Trenčín Ondrej Broška (vpravo) počas 1. kola hokejovej Tipsport extraligy medzi HK Orange 20 a Dukla Trenčín. Bratislava. 10.september 2013. Foto: SITA/Gabriel Kuchta

BRATISLAVA 12. septembra (WEBNOVINY) – Hokejisti HK Orange 20, ktorí sa v utorok hneď na úvod Tipsport extraligy postarali o menšie prekvapenie, keď zobrali bod Dukle Trenčín, potrápili vo štvrtok minuloročného semifinalistu.

Piešťany vyhrávali po úvodnej tretine po góloch Nemca a Románeka 2:0, no mladíci sa nevzdávali a na začiatku druhej časti hry znížili na rozdiel gólu. Vyrovnať sa im však nepodarilo a tak hostia získali povinné, ale vydreté tri body.

Hokej – Tipsport extraliga – 2. kolo:

HK Orange 20 – ŠHK 37 Piešťany 1:2 (0:2, 1:0, 0:0)

Góly: 22. Tibenský (Rzavský) – 1. V. Nemec (Melichárek, S. Saliji), 20. J. Románek (Brňák)

Vylúčení: 3:4 na 2 min, presilovky a oslabenia: 0:0, rozhodovali: Müllner – Junek, Šefčík, 335 divákov

HK Orange: R. Sabol – Rusina, Dinda, Gachulinec, Luža, Valjent, E. Černák, M. Mikuš, Bačik – Horanský, Šimun, Skalický – Tibenský, R. Gašpar, Rzavský – P. Koyš, D. Rehák, Minárik – M. Trenčan, Mlynčár, Schroner

Piešťany: T. Tomek – A. Drgoň, Valábik, Brňák, R. Filip, Škadra, Biro, Bučka, Cunik – Melichárek, V. Nemec, S. Saliji – J. Ručkay, M. Bartánus, J. Románek – Lušňák, Holovič, Stupka – Šišovský, Chylo, Toman

Domáci hokejisti boli počas úvodnej dvadsaťminútovky vyrovnaným súperom skúsenejším Piešťancom, ale nedokázali ubrániť útočníkov hostí v 1. a 20. min. Už v 40. s vybojoval puk v rohu Saliji, posunul ho pred bránku a Nemec na dvakrát zasunul puk za Sabolov chrbát – 0:1. Druhý gól pridal Románek po peknej Brňákovej prihrávke, puk do bránky dopravil pomedzi betóny domáceho gólmana – 0:2.

Ani dvojgólový náskok súpera hokejistov „dvadsiatky“ nezlomil. Už v 22. min vystrelil z pravého kruhu Rzavský a Tibenský zasunul puk za Tomeka – 1:2. Vyrovnanie mal na hokejke v 28. min Gašpar, ale únik zakončil iba do ľavého betónu brankára Piešťan. O minútu neskôr pálil od modrej čiary Dinda, ale jeho pokus skončil na hornej žŕdke Tomekovej svätyne.

Keďže snaha Piešťan o tretí gól bola skôr platonická ako reálna a v poslednej minúte pri power-play trafil Stupka žŕdku prázdnej bránky HK Orange 20, skóre sa už nezmenilo. Hostia získali povinné, ale vydreté tri body.

Ernest Bokroš (tréner HK Orange 20): „Dnes sme nastúpili proti skúsenému tímu. Hráčov som nabádal, aby hrali disciplinovane, pretože iba tak sme mali šancu držať s Piešťanmi krok. Moji zverenci zopakovali dobrý výkon z utorka. Smerom dopredu je naše zakončenie ešte také juniorské. Pozitívne je, že sme vydržali bojovať až do konca zápasu.

Roman Sýkora (asistent trénera Piešťan): „Tešili sme sa na prvý zápas a pociťovali sme pred ním aj miernu nervozitu. Čakal na nás ťažký súper, ktorý sa prezentoval veľmi dobrým výkonom už v utorok proti Trenčínu. Proti nám tento trend potvrdil. Dali sme síce gól už v prvej minúte, ten však naštartoval domácich. V druhej časti súper znížil, hral dobre a my sme sa až do konca zápasu strachovali o výsledok.“