Hokejisti vysoko prehrali so Švédmi aj v druhom zápase

Svedsko slovensko
Andrej Štastný zo Slovenska (v strede) sa snaží prekonať brankára Švédska Gustafa Wesslaua počas prípravneho zápasu pred MS Foto: SITA/AP

VÄXJÖ 5. apríla (WEBNOVINY) – Slovenská hokejová reprezentácia neuspela v druhom prípravnom zápase pred majstrovstvami sveta, keď v piatok vo švédskom Växjö prehrala s domácim výberom hladko 1:5.

Švédi boli rovnako ako v stredu pri triumfe 6:1 lepším tímom.

Slováci hrali nedisciplinovane, ale prvé štyri góly inkasovali v hre piatich proti piatim. Jediný presný zásah hokejistov SR zaznamenal vo svojom druhom reprezentačnom zápase Marko Daňo, pre ktorého to bol premiérový presný zásah v seniorskom národnom tíme.

Mladý útočník Slovana Bratislava vyrovnal v 7. min na 1:1.

Po bezgólovej druhej časti Švédi v III. tretine pridali štyri presné zásahy, do listiny strelcov sa zapísali postupne S. Johansson, Danielsson, Rosén a v presilovke Jämtin.

V 32. vzájomnom zápase dosiahli severania jubilejné 20. víťazstvo.

Švédsko – Slovensko 5:1 (1:1, 0:0, 4:0)

Góly: 5. Kempe (Viklund, Rasmussen), 44. S. Johansson (Thörnberg), 54. Danielsson (Tömmernes, Lundgren), 55. Rosén (Fälth), 60. Jämtin (Rosén) – 7. M. Daňo

Vylúčení: 3:8 na 2 min, navyše: Radivojevič (SR) 10 min za nešp. správanie, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0 rozhodovali: Björk, Linde – Malmqvist, Lundgren (všetci Švéd.), 4318 divákov

Švédsko: Wesslau – S. Johansson, Viklund, Fälth, Andersén, Tömmernes, Lundgren, T. Nilsson – Axelsson, J. Lundqvist, Thörnberg – Gynge, Rosén, Jämtin – Pettersson, Rasmussen, Kempe – Danielsson, Granström, Janmark-Nylén – Carlsson

Slovensko: Janus – Švarný, V. Mihálik, Mezei, M. Ďaloga, Vydarený, Sersen, J. Brejčák, K. Sloboda – Miklík, Bližňák, Ján Sýkora – Radivojevič, M. Daňo, Ölvecký – Bartek, Kukumberg, L. Hudáček – Majdan, A. Šťastný, Tybor – Vandas

Hlas (zdroj: HockeySlovakia.sk):

Vladimír Vůjtek (tréner SR): „V porovnaní so stredajším zápasom sme hrali bojovnejšie, lepšie do tela, agresívnejšie. Dnes sme boli Švédom dve a pol tretiny vyrovnaným súperom, zápas bol dlho otvorený. Tretí švédsky gól, ktorý sme súperovi umožnili streliť po našej hrubej chybe, nás zlomil a v závere sme ešte dvakrát inkasovali. Dostať štyri góly v poslednej tretine nie je dobrá vizitka, napriek tomu, že sme hrali proti veľmi silnému súperovi a jednému z favoritov blížiacich sa majstrovstiev sveta. Obe prehry ma samozrejme mrzia a hoci sme dnes dokázali hrať 50 minút vyrovnanú hru s domácimi, zápas sa hrá šesťdesiat minút, a to sme žiaľ nedokázali.“

Ján Sýkora

Slovákom rovnako ako v stredu nevyšiel začiatok stretnutia.

Janus najprv predviedol niekoľko dobrých zákrokov, ale v závere 5. min už nestačil na strelu Viklunda, ktorú tečoval Kempe a od lapačky slovenského gólmana puk putoval do bránky – 1:0.

Odpoveď zverencov trénera Vladimír Vůjtka na seba nenechala dlho čakať.

V 7. min vystrelil Marko Daňo a aj s prispením hokejky jedného z brániacich Švédov sa puk dostal za chrbát Wesslaua – 1:1.

Nasledovala séria vylúčení slovenských hokejistov, domáci mali výhodu presilovky o dvoch korčuliarov 90 a neskôr 103 sekúnd.

„Tri korunky“ to nevyužili na gól a v závere I. tretiny ponúkli presilovku Slovákom, ale ani hostia neboli úspešní.

Početnú výhodu nezužitkoval slovenský tím ani na začiatku druhej dvadsaťminútovky, keď na trestnej lavici sedel Gynge.

V 30. min unikal Axelsson, no nedovolene ho zastavil Sersen. Vzápätí sa proti pravidlám previnil aj Švarný a Janus úspešne čelil trestnému strieľaniu Jämtina.

Po návrate Sersena na hraciu plochu si dvojminútový trest odpykal aj Kukumberg a Švédi sa na dlhšie usadili v útočnom pásme, bez gólového efektu.

Aktívni domáci hokejisti pridali druhý presný zásah v 45. min: Thörnberg našiel spätnou prihrávkou obrancu S. Johanssona a Janus opäť kapituloval. Slováci sa ubránili aj pri vylúčení Ölveckého – 2:1.

Ďalší gól Švédov pridal v 54. min tečom Tömmernesovho pokusu Danielsson – 3:1.

Domáci fanúšikovia jasali aj o minútu neskôr, keď sa presadil dôrazný Rosén – 4:1. Bodku za stretnutím dala Jämtinom využitá presilovka v 60. min. – 5:1.