Hokejisti Zvolena len tesne zdolali mladíkov z Orange 20

HKm Zvolen a HC´05 Banská Bystrica
Radomír Heizer z Banskej Bystrice počas zápasu XIV. ročníka memoriálu Pavla Zábojníka medzi HKm Zvolen a HC´05 Banská Bystrica. Zvolen, 17. august 2012. Foto: SITA/Branislav Račko

BRATISLAVA 27. septembra (WEBNOVINY) – Výsledok vloženého zápasu piateho kola Tipsport extraligy medzi Zvolenom a Orange 20.

HK Orange 20 – HKm Zvolen 2:3 (0:2, 0:1, 2:0)

Góly: 43. Luža (Kolena, Podsedlý), 47. B. Mráz (Pospíšil) – 3. Martin Ďaloga (Síkela), 9. L. Zuzin (Pokovič, Škvaridlo), 38. Pokonický (Juraško, Brabenec)

Vylúčení: 3:4 na 2 min, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:1, rozhodovali: Bachúrik – Výleta, Junek, 250 divákov

HK Orange 20: A. Nagy – Rusina, Korím, M. Bednár, Nechala, Tóth, Buri, Luža, Pospíšil – Klimčík, Fekiač, Boltun – D. Hudec, Bíreš, Uhrík – B. Mráz, Kolena, Podsedlý – Klučiar, Fujerík, Korytko

Zvolen: Škrečko – P. Hraško, Juraško, Mucha, Ťavoda, Pokovič, M. Výborný, Pichnarčík, Šiška – Puliš, Brabenec, Podkonický – P. Zuzin, L. Jurík, Čanky – L. Zuzin, M. Jurík, Škvaridlo – Méry, Síkela, Martin Ďaloga

Mladí nádejní reprezentanti neudržali nápor skúsenejších Zvolenčanov a inkasovali už v 3. min.

Po vyhratom vhadzovaní sa k puku dostal Martin Ďaloga a zblízka strelil svoj premiérový extraligový gól.

Druhý presný zásah hostí pridal v 9. min L. Zuzin, keď A. Nagya prekonal v presilovke o dvoch korčuliarov. Zverencom trénera Ernesta Bokroša sa potom podarilo vyrovnať hru, ale Škrečka neprekonali postupne Podsedlý, Uhrík a Kolena.

V druhej časti boli domáci hokejisti Zvolenčanom minimálne vyrovnaným súperom. V 28. min pred Škrečkom neuspel Fujerík, na opačnej strane nepochodil Síkela. Tretí gól Zvolena pridal v 38. min Podkonický, ktorý krásnou strelou zápästím trafil do ľavého horného rohu bránky domáceho gólmana – 0:3.

Snaha mladíkov sa na góly premenila až v III. tretine. V 43. min dosiahol prvý obranca Luža a o štyri minúty neskôr pridal ďalší presný zásah po zmätku v zadných radoch Zvolena útočník B. Mráz. Tím HK Orange 20 mohol vyrovnať, ale Korím či Fekiač neuspeli. Reprezentačná dvadsiatka mala vo svojom šiestom extraligovom súboji v tejto sezóne na dosah prvý bodový zisk, no napokon sa jej to nepodarilo, pretože vyrovnať sa im nepodarilo ani v záverečnej hre bez brankára.

Ernest Bokroš (tréner HK Orange 20): „Každú prvú tretinu prehráme 0:2, to je asi najväčšia chyba. Po treťom góle v našej sieti som si myslel, že je po zápase, no strelený gól chlapcov nabudil. Som rád, že moji hráči zvládli bez väčších problémov po fyzickej stránke zápasy s Košicami a Zvolenom za dva dni. Organizácia hry nebola zlá, jeden gól sme dostali v oslabení o dvoch hráčov, jeden v oslabení.“

Peter Mikula (tréner Zvolena): „Okrem troch bodov nemám čo chváliť. Z našej strany vládla nekoncentrovanosť a po treťom góle aj podcenenie súpera. Dali sme dvadsiatke vietor do plachiet. Na našej strane bolo viac umenia a menej snahy, u súpera naopak.“

Tabuľka slovenskej hokejovej Tipsport extraligy 2012/2013 po štvrtkovom vloženom zápase 5. kola:

HK Orange 20 6 0 0 0 0 0 6 8:27 0

Poznámka: (počet zápasov, výhry – 3 body, výhry po predĺžení – 2 body, výhry po samostatných nájazdoch – 2 body, prehry po predĺžení – 1 bod, prehry po samostatných nájazdoch – 1 bod, prehry – 0 bodov, skóre, body).