Hokejisti Zvolena opäť prehrali, Košice zdolali Trenčín

Skalica - Zvolen
Zľava: Matej Síkela z HKM Zvolen, Lukáš Kozák a Miroslav Lipovský, obaja z HK 36 Skalica, v zápase 6. kola hokejovej Tipsport extraligy 2013/2014 medzi HK 36 Skalica - HKM Zvolen. Skalica, 29. september 2013. Foto: SITA/Martin Medňanský

BRATISLAVA 29. septembra (WEBNOVINY) – Výsledky šiesteho kola slovenskej najvyššej hokejovej súťaže.

HK 36 Skalica – HKM Zvolen 2:1 (0:1, 1:0, 1:0)

Góly: 34. Šátek (Kutálek, B. Mráz), 51. Lažo (R. Školiak) – 13. Škvaridlo (Huňady, V. Baláž)

Vylúčení: 1:2 na 2 min, presilovky a oslabenia: 0:0, rozhodovali: Konc – Junek, Šefčík, 1579 divákov

Skalica: M. Lipovský – Vyrůbalík, L. Kozák, Trška, Ketner, M. Srnec, Barák – M. Sloboda, R. Školiak, Obdržálek – Lažo, Stieler, Preisinger – Šátek, B. Mráz, Kutálek

Zvolen: M. Šimko – L. Pokovič, Juraško, Hraško, Pospíšil, Ťavoda, J. Mucha – Puliš, Brabenec, Podkonický – Škvaridlo, Huňady, V. Baláž – Ľ. Zuzin, M. Jurík, Síkela – Martin Ďaloga, Fekiač, Čanky

Josef Turek (tréner Skalice): „Narazili sme na najlepší tím, ktorý zatiaľ proti nám hral. Zápas bol vyrovnaný, šance na oboch stranách. Podržal nás Miro Lipovský. Mali sme tam dosť príležitostí, ale mohli sme aj inkasovať. Zvolen bol silný, ťažko sme ho pokrývali pri našej bránke. Rozhodla situácia pri vhadzovaní, keď sme vymenili Laža za Slobodu, dve pravé krídla sme prehodili. Školiak vyhral buly a Lažo ako pravák to ´prepálil´, čo napokon rozhodlo.“

Ľubomír Oslizlo (tréner Zvolena): „Bol to pekný zápas. Na jednej strane ma potešil výkon mužstva, pretože sa tam naozaj objavili hokejové prvky – bola tam aj bojovnosť s nasadením, dokázali sme si prihrať. Na druhej strane – body nám to neprinieslo, hoci nás podržal brankár. Upozorňoval som mužstvo na brejkové situácie a vhadzovanie, po ktorom sme však napokon dostali druhý gól. Utvorili sme si šance, a hoci bol prejav mužstva možno najlepší v sezóne, nezískali sme ani bod.“

V úvode sa odohrával opatrný hokej, príležitosti prichádzali sporadicky. Zaujalo až prvé vylúčenie hostí, ale Skaličania nedokázali presilovku využiť.

Zvolenčanov akoby to naštartovalo: začali sa dostavať do šancí a viackrát ohrozili Lipovského. Najmä prečíslenie Baláža s Huňadym volalo po góle.

Hostia si napravili chuť už o niekoľko sekúnd, keď si po Huňadyho asistencii Škvaridlo nakorčuľoval až pred Lipovského a bekhendom pomedzi jeho betóny otvoril skóre – 0:1. Hostia potom kontrolovali hru a mohli poistiť svoj náskok, ale Baláž a následne ani Ďaloga s Juríkom neprekonali Lipovského.

Druhú dvadsaťminútovku začali náporom domáci, okamžite sa snažili dosiahnuť vyrovnávajúci gól. Najväčšiu príležitosť spálili Kutálek s Mrázom – druhý menovaný bol v rozhodujúcej chvíli faulovaný. Záhoráci nedokázali ani ponúknutú presilovú hru pretaviť na gól, hoci hostia mali často na mále.

Skaličania sa dočkali až v 34. min, keď v prečíslení Šátek pekne zužitkoval prihrávku od Kutálka. Domáci mali naďalej viac z hry. Na druhej strane zaujala v závere druhej tretiny strela Zuzina, Lipovský efektne zasiahol.

V tretej tretine sa obe mužstvá snažili hrať zo zabezpečenej obrany, prvú vážnejšiu šancu v 48. min premárnil hosťujúci Jurík, ani následná dorážka z hokejky Síkelu sa neskončila gólom. V 51. min sa domáci dostali prvý raz do vedenia zásluhou Laža, ktorý hneď po Školiakovom vyhratom vhadzovaní „prestrelil“ Šimka – 2:1. Záhoráci od tejto chvíle s prehľadom ustrážili dianie na ľade napriek snahe Zvolenčanov.

Obrazom: Hokejisti Zvolena prehrali so Skalicou

Sprava: Jindřich Barák z HK 36 Skalica a Vladislav Baláž z HKM Zvolen v zápase 6. kola hokejovej Tipsport extraligy 2013/2014 medzi HK 36 Skalica - HKM Zvolen. Skalica, 29. september 2013. Foto: SITA/Martin Medňanský

Zľava: Lukáš Kozák z HK 36 Skalica a Andrej Podkonický z HKM Zvolen v zápase 6. kola hokejovej Tipsport extraligy 2013/2014 medzi HK 36 Skalica - HKM Zvolen. Skalica, 29. september 2013. Foto: SITA/Martin Medňanský
Sprava: Miroslav Lipovský z HK 36 Skalica, Patrik Huňady z HKM Zvolen a Martin Sloboda z HK 36 Skalica v zápase 6. kola hokejovej Tipsport extraligy 2013/2014 medzi HK 36 Skalica - HKM Zvolen. Skalica, 29. september 2013. Foto: SITA/Martin Medňanský
Radosť hráčov z HKM Zvolen v zápase 6. kola hokejovej Tipsport extraligy 2013/2014 medzi HK 36 Skalica - HKM Zvolen. Skalica, 29. september 2013. Foto: SITA/Martin Medňanský
Radosť hráčov HK 36 Skalica, vpravo brankár HKM Zvolen Marek Šimko v zápase 6. kola hokejovej Tipsport extraligy 2013/2014 medzi HK 36 Skalica - HKM Zvolen. Skalica, 29. september 2013. Foto: SITA/Martin Medňanský

MsHK DOXXbet Žilina – MHC Mountfield Martin 3:2 (2:0, 1:1, 0:1)

Góly: 3. Čavrk (Valášek), 5. Drevenák (Macejka, Linet), 34. Klouda – 21. Markovič (Smrek, I. Ďatelinka), 60. Markovič (A. Novotný)

Vylúčení: 6:5 na 2 min, navyše Matejka (Martin) 10 min za nešportové správanie, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Lokšík – Gajan, Tornay, 1304 divákov

Žilina: M. Laco – Rúfus, Marcel Šterbák, Ostrčil, Bajaník, Dlouhý, Leško, Hriňa – T. Varga, Klouda, D. Buc – I. Dornič, Kalla, F. Novák – Macejka, Linet, Drevenák – Čavrk, Valášek, Kropáč

Martin: Šúrek – A. Novotný, I. Ďatelinka, Matejka, Brcko, Smrek, Tupý, Imrich – A. Themár, Markovič, J. Cíger – Fujerík, Galamboš, Važan – Perniš, Zlocha ml., Pokrivčák – Murček, Dírer

Slavomír Chlebec (asistent trénera Žiliny): „Začiatok zápasu sme mali veľmi dobrý, išli sme do vedenia 2:0, využili sme nepozornosť obrany hostí. Súper postupne pridával na kvalite, vyrovnal hru a znížil. Za stavu 2:1 sme nevyužili niektoré presilovky, aj pri rovnovážnom stave sme mali šance, no tie sme tiež nezužitkovali. Chcem poďakovať za výkon brankárovi Lacovi a hráčom, ktorí zabojovali. Zisk bodov v derby teší.“

Daniel Babka (tréner Martina): „V prvej tretine sme sa nedržali plánu, ktorý sme si vytýčili. Prvý gól sme si dali v podstate vlastný a pri druhom sme prepadli. Od druhej tretiny sme boli aktívnejším mužstvom ako domáci, tým sa však podarilo viackrát zabrejkovať, ich úniky boli nebezpečné. Po prvej tretine sme boli síce silnejší s pukom, ale gól prišiel už neskoro. Prehrali sme štyri zápasy v rade, myslím si však, že naša hra sa postupne zlepšuje, stále je na čom pracovať.“

V derby proti sebe nastúpili súperi, ktorí v predchádzajúcom kole vyšli bodovo i gólovo naprázdno. Lepší vstup mali Žilinčania.

V 3. min unikol Čavrk, Šúrek však jeho strelu kryl. Vzápätí štvrtý útok domácich založil rýchlu akciu a Čavrk prvý raz prekonal gólmana Martina.

O dve minúty peknú spoluprácu tretej žilinskej formácie zaklincoval strelou z ľavej strany Drevenák – 2:0. Hostia mohli znížiť pri vylúčení Čavrka, ale nepresadili sa. V závere úvodnej desaťminútovky strelecky pohrozili domáci Hriňa a Varga, ich pokusy však boli neúspešné. Rovnako to dopadlo s Pokrivčákom a Fujeríkom na strane hostí.

Domáci potom mohli zvýšiť svoj náskok, ale nevyužili vylúčenia Perniša a Važana.

V závere prvej tretiny a na začiatku druhej mali Martinčania poldruhaminútovu početnú prevahu piatich proti trom. Keď naskočil na ľad Dornič, skúsený Markovič predsa dal kontaktný gól. Ďalšie minúty boli o presilovkách a ich nevyužívaní. Martin v porovnaní s prvou tretinou herne pridal, ale ďalší gól nedal. Ten padol v 34. min na opačnej strane, keď Klouda unikol po pravej strane a tretí raz prekonal Šúreka – 3:1. Strelecké pokusy Pokrivčáka na jednej a Buca na druhej strane v závere tretiny na stave už nič nezmenili.

Do záverečnej časti nastúpili Martinčania so snahou urobiť niečo s nepriaznivým vývojom. Boli to však domáci, ktorí si počínali aktívnejšie. Príležitosti Leška a Kallu však skončili na betónoch martinského gólmana. Neúspešný bol pred Šúrekom aj Buc v 48. min, keď sa ocitol sám pred bránkou. V poslednej desaťminútovke Martinčania nezužitkovali početné prevahy pri vylúčení Bajaníka a Drevenáka. V 53. min Buc sám korčuľoval na Šúreka, ale trafil len do betónov. Desať sekúnd pred koncom Markovič dorazil puk za Lacov chrbát na 2:3 z pohľadu hostí, ale na prípadné vyrovnanie už bolo pre Martinčanov prineskoro.

HC‘05 Banská Bystrica – HK Nitra 4:1 (1:0, 2:0, 1:1)

Góly: 12. R. Macík (Kadura, M. Hudec), 35. R. Macík (Kafka), 40. M. Hudec (Kadura, Saracino), 59. Kafka (R. Macík) – 43. Bajtek (Hrazdíra, Kmeč)

Vylúčení: 3:4 na 2 min, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Kubuš – M. Korba, M. Smrek, 1350 divákov

Banská Bystrica: Kalemba – Meland, Saracino, Jimmy Martin, Bambúch, Rosandič, Zošiak, Predajniansky – Kafka, White, Handlovský – R. Macík, M. Hudec, Kadura – Fajčák, Heizer, Matúš Chovan – Lamper, Hegyi, Dolník

HK Nitra: Kristan – Ordzovenský, P. König, Rais, Nádašdi, Milo, Ďurkech, M. Bača – Pupák, Stümpel, R. Tománek – Štumpf, T. Chrenko, M. Kováčik – H. Ručkay, L. Novák, Hamrák – Bajtek, Kmeč, Hrazdíra

Banská Bystrica - Nitra

Banskobystričanom pomohla požičaná zvolenská rolba, ktorá nahradila pokazenú pod Urpínom a priniesla rivalom z horného toku Hrona šťastie.

Už v prvej tretine išli „barani“ poctivo za úspechom a častejšie ohrozovali nitrianskeho gólmana. Dvakrát to skúšal Matúš Chovan a peknú individuálnu akciu s kľučkou na súpera predviedol Kafka, ale nemieril presne.

Hostia pohrozili až v 11. min Tománkom, ktorý sa zoči-voči Kalembovi nepresadil. Prišiel trest: o minútu neskôr po rýchlom prechode do útoku Banskobystričania otvorili skóre. Po prihrávke Kaduru sa na dvakrát presadil pri ľavej žrdi Kristanovej bránky Macík. V 14. min trafil Handlovský z pravej strany do žŕdky. Nitra dobiedzala pred prestávkou, ale chýbala vyložená šanca.

Začiatok druhej tretiny patril opäť domácim, v šanciach sa ocitli White, Kadura, Macík i Matúš Chovan.

Hostia mohli vyrovnať, ak by sa presadili voľný Pupák či po prečíslení tiahlou strelou Hamrák. Nestalo sa však a efektívni boli Banskobystričania: v 35. minúte sa po Kafkovej prihrávke presadil Macík z pravej strany, keď puk poslal pomedzi betóny Kristana – 2:0.

Dvadsaťpäť sekúnd pred druhou prestávkou to skúšal dvakrát z ľavej strany Saracino a vyrazený puk napokon dopravil do bránky zblízka Hudec.

V úvode tretej tretiny sa napriek aktivite domácich podarilo znížiť Nitranom. Zaslúžene sa tešili chlapci zo štvrtej formácie, ktorých bolo často vidieť v dobrých možnostiach aj v predchádzajúcich tretinách. V 43. min sa ujala prihrávka Hrazdíru spoza bránky a pred Kalembom uspel Bajtek – 1:3 z pohľadu hostí. Hokejisti spod Zobora ožili, ale útoky sa postupom času začali striedať na oboch stranách. Až v závere hostia viac pritlačili a Tománek netrafil odkrytú bránku. O možnosť zdramatizovať duel sa pripravili nitrianski hráči vylúčením Hamráka. „Barani“ v 59. minúte poistili víťazstvo po prečíslení, keď Kafka zasunul puk za Kristana.

Obrazom: Banská Bystrica si poradila s Nitrou

Eric Meland (vľavo) z HC'05 Banská Bystrica počas 6. kola slovenskej hokejovej Tipsport extreligy 2013/2014 medzi HC'05 Banská Bystrica - HK Nitra. Banská Bystrica, 29. september 2013. Foto: SITA/Ján Viazanička

Sprava: Lukáš Bambúch z HC'05 Banská Bystrica a Daniel Štumpf z HK Nitra počas 6. kola slovenskej hokejovej Tipsport extreligy 2013/2014 medzi HC'05 Banská Bystrica - HK Nitra. Banská Bystrica, 29. september 2013. Foto: SITA/Ján Viazanička
Michal Hudec (vpravo) z HC'05 Banská Bystrica v rozhovore s trénerom Vladimírom Országhom počas 6. kola slovenskej hokejovej Tipsport extreligy 2013/2014 medzi HC'05 Banská Bystrica - HK Nitra. Banská Bystrica, 29. september 2013. Foto: SITA/Ján Viazanička
Zane Kalemba (vpravo) z HC'05 Banská Bystrica počas 6. kola slovenskej hokejovej Tipsport extreligy 2013/2014 medzi HC'05 Banská Bystrica - HK Nitra. Banská Bystrica, 29. september 2013. Foto: SITA/Ján Viazanička
Michal Hudec z HC'05 Banská Bystrica (uprostred) a Robert Kristan z HK Nitra (vpravo) počas 6. kola slovenskej hokejovej Tipsport extreligy 2013/2014 medzi HC'05 Banská Bystrica - HK Nitra. Banská Bystrica, 29. september 2013. Foto: SITA/Ján Viazanička

Dukla Trenčín – HC Košice 2:5 (1:2, 0:1, 1:2)

Góly: 15. E. Bagin (T. Klíma, M. Kalus) 54. Novajovský (E. Bagin, Stantien) – 12. R. Jenčík (Pašek, Spilar), 17. P. Bartoš (Marek Slovák, R. Konečný) 35. R. Konečný (P. Bartoš, Hrnka) 47. L. Nagy (Svatoš, Marek Slovák), 55. Pašek (R. Jenčík, Spilar)

Vylúčení: 6:10 na 2 min, presilovky: 2:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Novák, Stano – Brath, Výleta, 1135 divákov

Trenčín: A. Nagy – R. Lintner, Novajovský, E. Bagin, Pozník, Čerešňák, M. Nemčík, Ryzák, Habšuda – Komínek, Róbert Petrovický, Palák – Buliš, O. Rusnák, M. Kalus – D. Hudec, T. Klíma, Bustin – Vaculín, Broska, P. Stantien

Košice: Hylák – Cebák, Štrbák, Kolba, Šeda, Deyl, Macejko, Martin Chovan – Svatoš, Hrnka, L. Nagy – Bicek, T. Marcinko, Sojčík – Spilar, Pašek, R. Jenčík – Marek Slovák, P. Bartoš, R. Konečný

Roman Chatrnúch (asistent trénera Trenčína): „Išli sme do tohto zápasu s tým, že nemáme čo stratiť a môžeme len prekvapiť. Priebeh prvej tretiny poznačili časté vylúčenia na oboch stranách, my sme nedokázali využiť ani dve presilovky piatich proti trom. Potom sa náš výkon herne zlepšil, ale súper nám odskočil o dva góly. V tretej tretine sme sa začali dostávať do tlaku, ale nič sme z neho nevyťažili. Naopak, práve vtedy sme dostali štvrtý gól. Skúsený súper už dokázal tento svoj náskok udržať do konca. Naša slabina je stále v premieňaní tých pár šancí, do ktorých sa dokážeme počas zápasu dostať.“

Anton Tomko (tréner Košíc): „Do Trenčína sme prišli s jediným cieľom: zvíťaziť. Boli sme síce favoritom zápasu, ale v prvej tretine nás trochu vyviedli z tempa veľmi časté vylúčenia na oboch stranách. Počas celého stretnutia sme však mali prevahu a po získaní náskoku sme ho už neustále kontrolovali. Dokázali sme rýchlo reagovať na súperove góly. Až v poslednej tretine sa nám podarilo ukázať aj nejaké súvislejšie akcie, ale podstatné pre nás bolo víťazstvo a s ním sme, samozrejme, spokojní.“

Trenčín - Košice

Prvá tretina bola obojstranne plná vylúčení a aj prvé dva góly padli z presiloviek.

V 12. min otvoril skóre v prospech hostí nekrytý Jenčík, v 15. min vyrovnal za Trenčín bekhendom Bagin. Medzitým Košičan Sojčík nepremenil trestné strieľanie, ale východniari sa dočkali ešte do prvej sirény svižného duelu: Bartošovou zásluhou sa v 17. min opäť ujali vedenia.

V druhom dejstve mužstvá zlepšili disciplínu, ale ubudla dramatickosť i nebezpečné situácie pred bránkami. Až v 35. min Konečný spoza bránky prekvapil domáceho gólmana a zvýšil na 3:1 náskok „oceliarov“, ktorí postupne začali čoraz viac presadzovať svoju kvalitu, hoci Trenčania sa snažili klásť im odpor.

Keď však v 44. min Klíma trafil iba žŕdku a o dve minúty ten istý hráč nevyužil trestné strieľanie, k slovu sa opäť dostali východniari. V 47. min skóroval Nagy perfektným blafákom a o chvíľu Jenčík nastrelil žŕdku. O víťazovi bolo definitívne rozhodnuté. Kozmetickú korekciu skóre ešte vykonal v presilovke Novajovský, ale nechytateľnou delovkou zareagoval Pašek a uzavrel tým stretnutie, v ktorom favorit podľa očakávania získal všetky body.

Obrazom: Košice vyhrali v Trenčíne

Zľava: Ladislav Nagy z HC Košice a Martin Nemčík z Dukly Trenčín počas hokejového zápasu 6. kola Tipsport extraligy medzi Dukla Trenčín - HC Košice. Trenčín, 29. september 2013. Foto: SITA/Tomáš Somr

Sprava: Alexandr Hylák z HC Košice a Róbert Petrovický z Dukly Trenčín počas hokejového zápasu 6. kola Tipsport extraligy medzi Dukla Trenčín - HC Košice. Trenčín, 29. september 2013. Foto: SITA/Tomáš Somr
Zľava: Tomáš Klíma z Dukly Trenčín, Peter Sojčík z HC Košice a Emil Bagin z Dukly Trenčín počas hokejového zápasu 6. kola Tipsport extraligy medzi Dukla Trenčín - HC Košice. Trenčín, 29. september 2013. Foto: SITA/Tomáš Somr
Zľava: Tomáš Marcinko z HC Košice a Richard Lintner z Dukly Trenčín počas hokejového zápasu 6. kola Tipsport extraligy medzi Dukla Trenčín - HC Košice. Trenčín, 29. september 2013. Foto: SITA/Tomáš Somr
Sprava: Radosť hráčov HC Košice a brankár Adam Nagy z Dukly Trenčín počas hokejového zápasu 6. kola Tipsport extraligy medzi Dukla Trenčín - HC Košice. Trenčín, 29. september 2013. Foto: SITA/Tomáš Somr

ŠHK 37 Piešťany – HK Poprad 1:2 (0:1, 0:0, 1:1)

Góly: 53. J. Románek (Melichárek, S. Saliji) – 13. A. Lapšanský (Mlynarovič), 47. Mlynarovič (Belluš, A. Lapšanský)

Vylúčení: 2:5 na 2 min, navyše Škadra (Piešťany) 5+DKZ za napadnutie, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: D. Konc – Tvrdoň, Sčensný, 1258 divákov

Piešťany: T. Tomek – R. Filip, Bučka, Valábik, Brňák, A. Drgoň, Škadra, A. Hruška, Šišovský – J. Románek, Melichárek, S. Saliji – M. Bartánus, V. Nemec, J. Ručkay – Lelkeš, Holovič, Lušňák – Haring, Mišura, Toman

Poprad: Sidor – Gáborčík, R. Suchý, Kasík, McNamara, Fabian, Kurali, Nitriansky – A. Lapšanský, Mlynarovič, Belluš – Drábek, Jabrocký, T. Sýkora – Matúš Paločko, S. Takáč, A. Kroták – M. Nagy, L. Paukovček, P. Gápa

Domáci „havrani“ dobre naladení po víťazstve vo Zvolene privítali na svojom lade „kamzíkov“ z Popradu náporom a už v 3. min mohol otvoriť skóre Lušňák, ale jeho nájazd Sidor zneškodnil. Od 7. min mali Popradčania výhodu presilovky, domáci sa ubránili. Na konci 13. min sa vedenia predsa ujali Podtatranci, keď Mlynarovič vyhral buly a Lapšanský prekvapil Tomeka – 0:1. V 20. min mohol vyrovnať znova Lušňák, ale proti Sidorovi sa nepresadil.

V druhej tretine mali viac z hry hostia, ale bez gólového efektu. V 24. min tvrdo vystrelil Filip, brankár hostí však svojich podržal. V 28. min hrali domáci presilovku, trápili sa v nej. Viacero striel z diaľky Sidor v pohode kryl. V 34. min znova pri výhode o jedného hráča vyvinuli domáci tlak pred bránkou hostí, puk poskakoval v bránkovisku, ale cestu do siete si nenašiel. Piešťancom sa lepila smola na hokejky.

Úvod tretej tretiny bol vyrovnaný, viac sa hralo v strednom pasme a tam aj zákrok Škadru ovplyvnil stretnutie. Poprad totiž využil 5-minútovú početnú výhodu na dosiahnutie druhého gólu, keď Mlynarovič v 47. min pri pravej žŕdke zasunul puk do bránky – 0:2. Domáci sa stále nevzdávali a nádej na dobrý výsledok im svitla v 53. min, keď Románek znížil na rozdiel jedného gólu. Piešťany sa snažili vyrovnať a jeden a pol minúty pred koncom odvolali brankára, mali k tomu aj presilovku, ale výhodu o dvoch hráčov nedokázali využiť a Poprad si odviezol tri body.