Marek Šimko
1
Brankár Zvolena Marek Šimko v utorok inkasoval iba jeden gól, v 37. minúte ho prekonal Koyš. Foto: SITA/Tomáš Somr
11. 11. 2014 20:01 Hokej od SITASITA Diskusia

Hokejisti Zvolena v extralige nadelili ‚dvadsiatke‘ šestku

BRATISLAVA 11. novembra (WEBNOVINY) – Hokejisti HKM Zvolen si zobrali ponaučenie z predchádzajúceho nezdaru proti tímu HK Orange 20 a v utorňajšom stretnutí 21. kola najvyššej slovenskej dlhodobej súťaže Tipsport extraligy zvíťazili na ľade mladíkov v bratislavskom Ružinove vysoko 6:1.

Základ úspechu položili hostia už dvoma gólmi v úvodnej tretine. V strednej časti pridali ďalšie dva zásahy (popri jednom inkasovanom) a v záverečnej znova skórovali dvakrát.

Zvolenčania 17. septembra podľahli „dvadsiatke“ pod Pustým hradom 4:5 po samostatných nájazdoch. V utorok sa darilo najmä Lukášovi Juríkovi a Michalovi Chovanovi, ktorí si na svoje konto pripísali po päť bodov. HKM tri razy skóroval v presilovej hre.

Hokej – Tipsport extraliga 2014/2015 – 21. kolo:
HK Orange 20 – HKM Zvolen 1:6 (0:2, 1:2, 0:2)

Góly: 37. Koyš (M. Sukeľ, Briestenský) – 12. L. Jurík (L. Pokovič, Podkonický), 14. L. Jurík (Podkonický, Michal Chovan), 23. Hraško (L. Jurík, Michal Chovan), 28. Michal Chovan (Škvaridlo, Ťavoda), 47. Michal Chovan (L. Jurík), 57. Podkonický (Michal Chovan, L. Jurík)

Vylúčení: 5:5 na 2 min, presilovky: 0:3, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Milan Novák – Kacej, Stanzel, 252 divákov

Orange 20: Godla – Pavúk, Bačik, Hochel, Jendroľ, Mendrej, J. Varga, Vadovič, F. Fekiač – S. Petráš, Kabáč, Skalický – Briestenský, M. Sukeľ, Koyš – P. Galis, D. Rehák, Hrušík – Giľák, Horvát, Tábi

Zvolen: M. Šimko – Juraško, Bagin, L. Pokovič, Hraško, Pichnarčík, Ťavoda, Jozef Kentoš – Puliš, Brabenec, Obdržálek – Podkonický, L. Jurík, Michal Chovan – Škvaridlo, Síkela, M. Sloboda – J. Žilka, Fekiač, Martin Ďaloga

HK Orange 20 13 1 0 1 0 0 11 20:44 5

Poznámka: počet zápasov, výhry – 3 body, výhry po predĺžení – 2 body, výhry po samostatných nájazdoch – 2 body, prehry po predĺžení – 1 bod, prehry po samostatných nájazdoch – 1 bod, prehry – 0 bodov, skóre, body.

Na súde s exministrom Ruskom v kauze prípravy vraždy Volzovej vypovedali Černák a Kaštan (aktualizované) Aktualizované: Starostovia a primátori zvolili nového predsedu ZMOS, na poste nahradí Michala Sýkoru Video: Švédsko cez štvrťfinále MS v hokeji 2019 neprešlo, Fínsko uspelo v gólovej prestrelke Ďalšia luxusná značka končí s kožušinami, na slovenských farmách sú týrané tisíce zvierat Prezident Kiska dávno nie je nadstranícky, podľa Tomáša už mal vybrať šiestich ústavných sudcov Tínedžerka Judita ide vo väzby, je obvinená z vraždy 16-ročného chlapca v Žiline Primátor Vallo predstavil nové poplatky a pravidlá v parkovacej politike Pôjdu študenti voliť? O Európskom parlamente sa dozvedajú aj z diskusných fór (podcast)