Hokejová 20 si hravo poradila so Švajčiarmi

Hokejka

FÜSSEN 13. novembra (WEBNOVINY) – Slovenská hokejová reprezentácia do 20 rokov zvíťazila na Turnaji štyroch krajín v nemeckom Füssene nad rovesníkmi zo Švajčiarska 6:3. Zverenci trénera Štefana Mikeša absolvovali poslednú turnajovú generálku pred majstrovstvami sveta s bilanciou 2 víťazstvá a jedna prehra. O ich konečnom umiestnení sa rozhodne v podvečernom zápase medzi Nemeckom a Nórskom. Súboj Slovákov a Švajčiarov bol dlho otvorený a vyrovnaný, rozhodla tretia dvadsaťminútovka, v ktorej strelili hráči spod Tatier dva góly.

Aktuálne poradie pred záverečným zápasom:

1. Slovensko 6 bodov (10:7)

2. Nemecko 6 (6:3)

3. Nórsko 3 (4:4)

4. Švajčiarsko 0 (6:12)

„Od úvodu sme išli za víťazstvom a definitívne sa to v náš prospech zlomilo v prvej minúte záverečnej tretiny, keď sme ušli Švajčiarom na rozdiel dvoch gólov a neskôr sme naše víťazstvo ešte poistili šiestym gólom. Naše víťazstvo bolo úplne zaslúžené, boli sme dominantnejší počas celého zápasu, lepšie sme kontrolovali puk. Tak ako piatkový súper Nemecko, aj Švajčiari budú našimi súpermi v základnej skupine MS 20 v USA, preto boli oba zápasy s nimi vo Füssene mimoriadne dôležité z nášho pohľadu v tom, aby sme videli, kam sme sa posunuli od augustovej prvej medzinárodnej previerky. Môžem povedať, že náš prejav na turnaji vo Füssene bol ďaleko lepší ako v lete, keď sme absolvovali turnaj prakticky bez prípravy. Do začiatku svetového šampionátu nás čaká ešte množstvo práce, doteraz nám chýbala väčšia herná stabilita. Hráči musia ešte popracovať na svojom posune v individuálnych činnostiach, aby si na medzinárodnom fóre viac trúfli, aby si viac verili. Majstrovstvá sveta totiž budú o psychike a hernej forme v danom čase,“ povedal pre szlh.sk tréner slovenskej dvadsiatky Štefan Mikeš.