Hokejová dvadsiatka získala prvé body, zdolala Nitru 2:1

HK Orange 20 - Trenčín
Brankár HK Orange 20 Adam Nagy počas 9. kola hokejovej Tipsport extraligy 2012/2013 medzi HK Orange 20 - Dukla Trenčín. Bratislava, 10. október 2012. Foto: SITA/Diana Černáková

BRATISLAVA 18. októbra (WEBNOVINY) – Výsledok zápasu 12. kola slovenskej najvyššej hokejovej súťaže.

HK Orange 20 – HK Nitra 2:1 (2:0, 0:1, 0:0)

Góly: 8. D. Hudec, 15. Kolena (Fujerík) – 37. Podstavek (Ordzovenský, Vosátko)

Vylúčení: 4:5 na 2 min, navyše Rusina (Orange 20) 10 min za napadnutie, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: P. Jonák – J. Tvrdoň, Návratek, 456 divákov

Orange 20: Romančík – Rusina, Korím, Luža ml., Nechala, Mikéska, Buri, M. Bednár, Pospíšil – B. Mráz, V. Fekiač, A. Lipovský – Matis, Bíreš, D. Hudec – Uhrík, Kolena, Fujerík – Hinďoš, Boltun, Klučiar

Nitra: Žigárdy – Trefný, König, Ordzovenský, Vosátko, Rais, S. Hudec, J. Šiška, F. Kuzma – M. Kováčik, T. Chrenko, Martin Segľa – Podstavek, Jokila, R. Tománek – M. Mašlonka, Hamrák, Kadura – Kmeč, Bene, Pupák

Mladíkov poslal v bratislavskom Ružinove do vedenia Denis Hudec, ktorý v 8. min vypichol Nitranom puk v strednom pásme, potiahol po ľavej strane a zakončením nachytal Žigárdyho.

Už predtým pohrozil Matis a po ňom dorážkou Fujerík. Domáci tím Orange 20 zvýšil na 2:0 v 15. min, keď sedel na trestnej lavici Hamrák.

Brankár hostí síce niekoľko desiatok sekúnd bol bez hokejky aj vyrážačky, ale inkasoval až vo chvíli, keď už mal kompletný výstroj: Fujerík pekne vyzval Kolenu.

Na druhej strane vynikal gólman Romančík: najprv voči nemu neuspel Tománek a následne ani Kadura.

V druhej časti neochabovala aktivita „dvadsiatky“: v 25. min takmer profitoval zo svojej bojovnosti v útočnom pásme Fujerík. V 37. min však dokázala Nitra znížiť na 1:2: v početnej výhode po vylúčení Kolenu sa strelecky presadil z veľkého uhla Podstavek, ktorému spoza bránky šikovne asistoval Ordzovenský.

Vyrovnanie ešte pred druhou prestávkou mal na hokejke Jokila, ale jeho teč po Ordzovenského pokuse smeroval tesne vedľa.

Tím Orange 20 mohol ísť znova do dvojgólového vedenia v polovici záverečnej časti, ale Matis po prihrávke od Kolenu netrafil dobre puk, ktorý sa usiloval usmerniť do prázdneho priestoru bránky Nitry čo najrýchlejšie. V záverečnej 5-minútovke sa do protiútoku dostali Lipovský a Boltun, druhý spomenutý však neprekonal Žigárdyho.

Hostia teda stále mali šancu aspoň si vynútiť predĺženie, ale napokon sa im to už nepodarilo, keď neuspeli ani v power-play, ku ktorej sa odhodlali v polovici 59. min. Šestnásť sekúnd pred koncom Romančík zaúradoval proti Kováčikovi lapačkou. Mladíci sa radujú zo svojich prvých bodov v tomto súťažnom ročníku.

Ernest Bokroš (tréner HK Orange 20): „Prvý raz v tejto sezóne sme vyhrali prvú tretinu, v ktorej sme strelili dva góly, čo nám veľmi pomohlo po psychickej stránke. Enormnou snahou, disciplinovaným výkonom a v závere aj so srdcom sme duel dotiahli do víťazného konca. V prvej tretine nás podržal brankár Romančík, ktorý strhol svojím výkonom celé mužstvo. Verím, že toto víťazstvo pomôže chlapcom najmä mentálne.“

Karol Kolečáni (asistent trénera HK Nitra): „Pred stretnutím sme hráčov upozorňovali, že hoci ´dvadsiatka´ ešte nezískala ani bod, svojím obetavým výkonom už narobila problémy viacerým súperom. Napriek tomu hráči nenastúpili na zápas s maximálnym nasadením, inkasovali sme dva góly a súpera sme posadili na koňa, čo dokonale využil. Dali sme iba jeden gól a musím povedať, že sme zaslúžene prehrali.“