Hokejový Slovan dlhuje Bratislave takmer 300-tisíc eur

ONDREJ NEPELA
Pohľad na zrekonštruovaný zimný štadión Ondreja Nepelu, na ktorom sa budú hrať MS v ľadovom hokeji 2011. Foto: SITA/AP
Bratislava
Foto: SITA/Marián Peiger

BRATISLAVA 18. júna (WEBNOVINY) – Slovenský hokejový klub HC Slovan Bratislava mal začiatkom júna 2012 dlžobu voči mestu Bratislava vo výške 256-tisíc eur.

Ako informuje denník SME, nováčik prestížnej Kontinentálnej hokejovej ligy (KHL) neplatil nájomné v novozrekonštruovanom Zimnom štadióne Ondreja Nepelu.

Navyše občianske združenie HC Slovan-mládež, ktoré zastrešuje talenty „belasých“, nezaplatilo tiež za nájomné viac ako 43,3-tisíc eur. Podľa spomenutého denníka na bratislavský klub zabrala až predžalobná výzva.

„Máme už dohodnutý splátkový kalendár. Do 11. júla, keď začíname prípravu na novú sezónu, bude všetko zaplatené,“ cituje denník SME generálneho manažéra Slovana Maroša Krajčiho, podľa ktorého by táto udalosť nemala nijakým spôsobom ohroziť vstup klubu do KHL.

ZŠ Ondreja Nepelu prevádzkuje organizácia STARZ, ktorá koncom marca poslala Slovanu predžalobnú výzvu. Obidve strany potom uzavreli dohodu o splátkach s rozpisom do konca augusta.

V prípade, ak vedenie Slovana splátku riadne a včas neuhradí, celá dohoda sa ruší a dlh sa stáva okamžite splatným. „Tento rok nastal sklz v splátkach aj preto, že výška nájmu je rádovo vyššia z titulu prenajímania zrekonštruovanej haly,“ povedal pre spomenuté periodikum hovorca bratislavského magistrátu Ľubomír Andrassy.

Ako ďalej uvádza denník SME, HC Slovan má na ZŠ prenajaté kancelárie, bufety, ľadové plochy, šatne, reklamné plochy či parkovacie miesta. Klubu malo mesto Bratislava za primátora Andreja Ďurkovského stanoviť podmienky výhodné pre Slovan, lebo išlo o „prípad hodný osobitného zreteľa“.

Na 20 rokov prenajalo luxusné skyboxy a VIP priestory za necelých 73-tisíc eur ročne. Okrem toho magistrát priznal bratislavskému klubu za zbúranie starých skyboxov odškodné viac ako 1,1-milióna eur.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Ľubomír Andrassy
Firmy a inštitúcie HC Slovan BratislavaZimný štadión Ondreja Nepelu