HOKI-VB. Négy év után döntőben a csehek

Česi idú do finále
Česká hokejová reprezentácia postúpila do finále MS v Nemecku cez Švédov, ktorých porazila v sobotňajšom semifinále 3:2 po samostatných nájazdoch. Česi si tak finálové stretnutie vychutnajú po štyroch rokoch. Foto: SITA, AP

KÖLN május 22. (WEBNOVINY) – Négy év után újra döntőt játszhat a cseh jégkorong-válogatott a világbajnokságon. Vladimír Růžička csapata a németországi vb szombati első elődöntőjében büntető lövések után 3:2 arányban legyőzte a svédeket. A csehek utolsó, s egyben ötödik vb-címüket 2005-ben szerezték. A vasárnapi döntőben a címvédő orosz vagy a házigazda német csapat lesz Jágrék ellenfele.

A svéd csapat az első harmadban vezetést szerzett, ezután egyenlíteni tudtak a csehek, a második harmadban azonban Andreas Engqvist ismét vezetést szerzett Svédország számára. A csehek nyolc másodperccel a vége előtt egyenlítettek és mivel a hosszabbításban nem esett gól, így a szétlövésben dőlt el, hogy melyik csapat jut a döntőbe. Jan Marek győztes lövését követően a csehek örülhettek.

Eredmény, első elődöntő:

Svédország–Csehország 2:3 (1:1, 1:0, 0:1 – 0:0, 0:1) – büntetők után

Gólszerzők: 8:29 Harju (Karlsson, Omark – 1:0), 17:28 Mojžiš (Kašpar, Rolínek – 1:1), 31:25 Engqvist (Martensson, Ekman Larsson – 2:1), 59:52 Rachůnek (Voráček, Klepiš – 2:2), Marek – győztes gól.

Kiállítások: 5:6 2 percre, emberelőny kihasználása: 1:0, játékvezetők: Looker (USA), Savage (Kan.) – Degyoulija (Fehéror.), Valach (szlovák), 13 437 néző.

Szétlövés: Magnus Johansson kihagyta – 0:0, Kašpar belőtte 0:1, Ömark belőtte 1:1, Marek 1:2, Martensson kihagyta 1:2.