Horanského partner Veselý získal titul na AO aj v dvojhre

Veselý
Deblový partner Filipa Horanského Jiři Veselý (na snímke) porazil vo finále na Australian Open Luka Savilla za minút 6:0, 6:3. Foto: SITA, AP

MELBOURNE 29. januára (WEBNOVINY) – Čech Jiři Veselý získal titul v dvojhre chlapcov na úvodnom grandslamovom turnaji tenisovej sezóny Australian Open v Melbourne (17. – 30. januára, tvrdý povrch Plexicushion vonku). Deblový partner Filipa Horanského nasadený ako prvý zvíťazil v sobotňajšom finále singlovej súťaže juniorov nad domácim Lukom Savillom za 75 minút suverénne 6:0, 6:3.

Sedemnásťročný ľavák sa tým revanšoval za prehru 4:6, 2:6, ktorú utrpel predvlani v októbri v rámci finálového turnaja Junior Davis Cupu mládežníckych reprezentačných družstiev v mexickom San Luis Potosí. Líder tzv. kombinovaného svetového rebríčka ITF Veselý prešiel celým turnajom v Melbourne Parku bez straty setu, žiadneho súpera nepustil ani len nad 4 gemy v niektorej časti. Finalista vlaňajšej milánskej antukovej Trofeo Bonfiglio sa pred 12 mesiacmi na južnej pologuli lúčil už v 2. kole.

Jiří Veselý (ČR-1) – Luke Saville (Aus.) 6:0, 6:3 za 75 minút

Trofej v dvojhre dievčat patrí Belgičanke Mestachovej

Belgická tenistka An-Sophie Mestachová nasadená ako druhá sa stala držiteľkou titulu v dvojhre dievčat na úvodnom grandslamovom turnaji sezóny Australian Open v Melbourne (17. – 30. januára, tvrdý povrch Plexicushion vonku). V sobotňajšom finále miestnej singlovej súťaže junioriek si poradila s päťkou „pavúka“, Portoričankou Mónicou Puigovou, za 92 minút 6:4, 6:2.

Mestachová

Ešte len 16-ročná piata hráčka tzv. kombinovaného juniorského renkingu ITF Mestachová sa radovala už v piatok v debli dievčat po boku Holanďanky Demi Schuursovej. Double takéhoto typu zavŕšil v sobotu medzi chlapcami Čech Jiří Veselý, vo štvorhre partner Filipa Horanského.

Mestachová sa revanšovala Puigovej za prehru 6:7 (3), 0:6 z decembrového štvrťfinále Orange Bowlu v Key Biscayne na Floride a v bilancii zo vzájomných súbojov sa ujala vedenia 2:1. Belgicko má v sobotu šancu na ďalšiu trofej zásluhou Kim Clijstersovej, finalistky dvojhry žien (od 9.40 h SEČ).

An-Sophie Mestachová (Belg.-2) – Mónica Puigová (Portor.-5) 6:4, 6:2 za 92 minút