Horanský prehral vo štvrťfinále dvojhry chlapcov

Horanský Filip
Horanský Filip Foto: SITA/Jozef Jakubčo

NEW YORK 10. septembra (WEBNOVINY) – Slovenský tenista Filip Horanský prehral v piatkovom stretnutí štvrťfinále dvojhry chlapcov na záverečnom štvrtom grandslamovom turnaji sezóny US Open v New Yorku (30. augusta – 12. septembra, tvrdý povrch DecoTurf II vonku) s domácim Denisom Kudlom nasadeným ako desiatym za 57 minút 5:7, 1:6. Jediný brejk úvodnej časti prišiel v dvanástej hre a znamenal aj koniec setu. V druhom dejstve odskočil Američan na 3:0 a pridal brejkovú poistku v 6. geme. Zakončil bez straty fiftínu.

Ukrajinský rodák Kudla vlani v decembri triumfoval na prestížnom mládežníckom poradí Eddie Herr International Junior Tennis Championships v Bradentone na Floride.

Sedemnásťročný zverenec Miloslava Grolmusa Horanský sa prebojoval do juniorského štvrťfinále aj na parížskom Roland Garros 2009. Teraz teda na 129. majstrovstvách USA vyrovnal svoj osobný rekord z úrovne „veľkej štvorky“, ale nedokázal si ho zlepšiť. V lokalite Flushing Meadows sa vlani pri svojom miestnom debute lúčil v 2.