Hossa strelil San Jose dva góly

Hossa

NEW YORK 15. marca (WEBNOVINY) – K víťazstvu Chicaga nad San Jose 6:3 v pondelkovom stretnutí zámorskej NHL prispeli výraznou mierou aj dvaja slovenskí hokejisti. Marián Hossa strelil v presilovkách dva góly domáceho tímu, keď sa na začiatku druhej tretiny postaral najskôr o vyrovnanie na 2:2 a vzápätí poslal Blackhawks do vedenia 3:2. Pre Hossu, ktorého vyhlásili za druhú hviezdu duelu, to bol 20. a 21. presný zásah v sezóne. Jeho klubový spoluhráč Tomáš Kopecký si pripísal na konto dve asistencie. Podieľal sa na treťom góle Chicaga z hokejky svojho krajana a potom prihrával Niklasovi Hjalmarssonovi, ktorý v druhej tretine zvýšil na 5:2. Kopecký zatiaľ nazbieral dovedna 40 bodov (13+27) a v kanadskom bodovaní sa dotiahol na tretieho najlepšieho Slováka Mariána Gáboríka. Hossa si so 47 bodmi (21+26) upevnil pozíciu druhého najproduktívnejšieho slovenského hokejistu v tomto ročníku profiligy.

V bránke San Jose sa objavil Antti Niemi, ktorý ešte nedávno chytal práve za Blackhawks. V 28. min ho však domáci po štvrtom strelenom góle vyhnali z bránky. „Možno ma fanúšikovia privítali trochu inak ako ostatných našich hráčov. Snažil som sa na duel pripravovať ako na každý iný,“ povedal Niemi. Chicagu vyšla predovšetkým druhá tretina, v ktorej dali päť gólov a rozhodli o svojom víťazstve. Štyri asistencie si v zápase pripísal Patrick Sharp. „Druhá tretina bola jednou z tých, v ktorých vám vyjde úplne všetko, na čo siahnete. Bola to skvelá dvadsaťminútovka. Dosiahol som síce štyri body, ale v tejto fáze sezóny sú dôležitejšie výsledky celého tímu. Antti Niemi je skvelý brankár. Je výborné, že sme mu dali toľko gólov. Aj keď je náš kamarát, ľútosť necítime,“ povedal po stretnutí pre nhl.com Sharp. Jubilejný stý gól v kariére strelil Patrick Kane.

Vancouver neprehral už šesť zápasov v rade a v pondelok ho nezastavila ani Minnesota, ktorá na ľade Canucks podľahla 2:4. Najproduktívnejší hráč súťaže Daniel Sedin sa na víťazstve podieľal jedným gólom a ako prvý pokoril tento rok hranicu 90 bodov (38+52). Wild po prvej tretine prehrávali 0:3, napokon o body bojovali do posledných sekúnd. V 45. min znížil na rozdiel jedného gólu Mikko Koivu. „Mali sme veľa šancí, ale nedokázali sme ich využiť,“ povedal po stretnutí Koivu, ktorý sa do zostavy Wild vrátil po zranení ruky. Vancouver je prvým tímom, ktorý nazbieral 100 bodov. Na zdolanie méty potreboval len 71 stretnutí, čo je klubový rekord.

Toronto je síce stále v hre o play-off, prehra s Tampou Bay mu však do kariet nesadla. Tím Maple Leafs delí od 8. miesta tabuľky šesť bodov. Center Tampy Mattias Ritola oslávil svoje 24. narodeniny dvoma gólmi.

Výsledky:

Chicago – San Jose 6:3 (1:2, 5:1, 0:0)

Góly: 13. Stalberg (Campoli, R. Johnson), 24. MARIÁN HOSSA (Sharp, Kane), 27. MARIÁN HOSSA (Sharp, T. KOPECKÝ), 28. Toews (Seabrook, Sharp), 35. Hjalmarsson (T. KOPECKÝ, Keith), 38. Kane (Sharp, Toews) – 3. Pavelski (Boyle, P. Marleau), 19. J. Thornton (P. Marleau, Pavelski), 38. Couture (Vlasic, Clowe)

Vylúčení: 3:6 na 2 min, presilovky: 2:1, oslabenia: 0:0. Strely na bránku: 34:36, brankári: Crawford – Niemi (28. Niittymäki). Diváci: 22 094.

Vancouver – Minnesota 4:2 (3:0, 0:1, 1:1)

Góly: 2. Torres (Malhotra, Hansen), 9. D. Sedin (Samuelsson, H. Sedin), 15. Kesler (Samuelsson, Ehrhoff), 60. Kesler (Malhotra, Ehrhoff) – 38. Brunette (M. Koivu, Stoner), 45. M. Koivu (Brunette, B. Burns)

Vylúčení: 6:2 na 2 min, presilovky: 2:0, oslabenia: 0:0. Strely na bránku: 22:35, brankári: Luongo – Niklas Bäckström. Diváci: 18 860.

Toronto – Tampa Bay 2:6 (0:1, 2:3, 0:2)

Góly: 26. Phaneuf (Brent, Lupul), 35. Kuľomin – 10. Thompson (Purcell, Clark), 30. Ritola (A. Hall, Thompson), 33. Ritola (Purcell, B. Clark), 39. Lecavalier (Gagne, Purcell), 49. Moore (St. Louis, Stamkos), 55. Lundin (Stamkos, St. Louis)

Vylúčení: 2:5 na 2 min, presilovky a oslabenia: 0:0. Strely na bránku: 32:36, brankári: Reimer (49. Giguere) – Roloson. Diváci: 19 410.

Hossu opäť nakopli nové hokejky a pevnejšie zdravie

Hossa

Hokejový útočník Marián Hossa z Chicaga v posledných jedenástich stretnutiach dal deväť gólov a je opäť ťahúňom ofenzívy Blackhawks. V pondelok v United Centre začal v druhej tretine obrat v zápase so San Jose, počas úvodných siedmich minút dal dva góly. Kým v predchádzajúcich mesiacoch sa mu nedarilo podľa predstáv, v súčasnosti je to už iné. „Môžu za to viaceré veci. Som opäť zdravý, hrám v tempe, pravidelne nastupujem a to mi pomáha. Druhou vecou je, že som konečne dostal svoje hokejky. Je pekné, že ich mám. Novú zásielku som dostal pred troma týždňami alebo mesiacom,“ priznal pre Chicago Daily Herald Hossa.

Chicago je momentálne na 4. mieste v tabuľke a má veľkú šancu dostať sa do play-off, kde by obhajovalo Stanleyho pohár. Hossa v 53 stretnutiach strelil 21 gólov a na ďalších 26 prihrával. „Momentálne sme síce štvrtí, ale za nami je to poriadne nabité. Až do konca základnej časti nás čaká poriadny boj,“ povedal Hossa.

Viac k osobe Antti NiemiDaniel SedinMarián HossaMikko KoivuPatrick KaneTomáš Kopecký