Hra Portlandu spadla s krídelníkom Aldridgeom

LaMarcus Aldridge
LaMarcus Aldridge z Portland Trail Blazers si podvrtol členok. Foto: SITA/AP

PORTLAND 15. februára (WEBNOVINY) – V utorkovom zápase basketbalovej NBA s Washingtonom sa ukázalo, že hra Portlandu stojí a padá s LaMarcusom Aldridgeom. Doslova.

Piaty najlepší strelec súťaže si podvrtol členok ľavej nohy a spadol už v druhej minúte úvodnej štvrtiny a Blazers zrazu akoby nevedeli, čo vymyslieť na predposledný tím Východnej konferencie.

Do konca duelu na to neprišli a prehrali 109:124, hoci mali výhodu domáceho prostredia a boli jasným favoritom. „Keď spadol, ako keby z nás odišiel všetok život. Smutné, ale taká je pravda,“ priznal pivot Portlandu Marcus Camby.

Oregončanov môže tešiť iba výsledok röntgenového vyšetrenia zraneného lídra. Snímky nepotvrdili zlomeninu, ale krídelník nominovaný prvý raz v kariére na Zápas hviezd neodcestuje s tímom na stredajší duel s Golden State.

Vrátim sa tak skoro, ako to len bude možné!“ referoval na Twitteri basketbalista s tohtosezónnymi priemermi 23,3 bodu a 8,6 doskoku na zápas.