Hračka ako z budúcnosti? Star Wars BB-8 od firmy Sphero

Horizon33_2015-9-24_15-25-0

Tento malý robot je dokonalou replikou BB-8, je to pozoruhodný malý droid, s ktorým si užiješ veľmi veľa zábavy. 

Keď si ako milovník Star Warsu túto hračku objednáš, príde ti v krásnom lesklom obale, ktorý v sebe ukrýva robota zloženého z troch častí. Robot sa dá rozobrať, pričom spodná časť pripomína nabíjačku. Vieš, že je celý pokope, keď ti jednotlivé časti do seba bez problémov zapadnú.

Horizon33_2015-9-24_14-18-7

Ak chceš tohoto robota ovládať, musíš sa naučiť, ako myslí. Hnacia aplikácia obsahuje oblasť, v ktorej sa orientuješ na BB-8 umiestnením modrého svetla, ktoré sa objaví vo vnútri lopty a bude smerovať k tebe. Ak bude modré svetlo dostatočne jasné, vieš, že si spravil všetko tak, ako si mal. Robota budeš ovládať iba pomocou palca na virtuálnom D- pad.

Horizon33_2015-9-24_14-55-24
Povstalecké sily na východe Ukrajiny pokračujú v ofenzíve s cieľom získať letisko v Donecku. Prímerie vyhlásené 5. septembra je opakovane porušované. Pri zásahu školského ihriska mínometnými strelami prišli o život ďalší ľudia. Konflikt na východe Ukrajiny si od apríla tohto roku vyžiadal už najmenej 3500 mŕtvych na oboch stranách. Foto: SITA/AP

BB-8 môže ísť rýchlo, pomaly, všetko to závisí od toho, aké funkcie zvolíš. Ovládanie prebieha cez tvoj android a síce sa ti bude zdať, že sa pohybuje ako opilec, po nastavení smeru sa všetko ustáli. Životnosť batérie je najviac hodinu, no aj keď bude už čas na nabitie, ešte stále si užiješ veľa zábavy.

Horizon33_2015-9-24_14-56-25

Je to v podstate viac ako hračka. Neraz, keď krúti hlavou, máš pocit, že je takmer živý. Pôsobí komicky aj tým, že robí nepredvídateľné veci  :-) 

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom