Hraničné situácie v živote diabetika

Na hrane 1.jpg

Zažite ich na pár minút na vlastnej koži.

Bratislava, 20.10.2017 ( WBN/PR ) – V roku 2017 sa Slovensko teda Slovenská diabetologická spoločnosť pridáva k aktivitám a projektu s názvom „Žijeme život na hrane“, ktoré organizujú české pacientske organizácie. Cieľom projektu je zvýšiť povedomie o možných rizikách zle liečenej cukrovky.

Viete si predstaviť, ako sa s cukrovkou naozaj žije? Ako to ovplyvní život pacienta a jeho rodiny?

Aký je život na hrane, si budete môcť vyskúšať aj vy vďaka kampani, počas ktorej sa budete môcť vžiť do role diabetika.

Počas dní 24.10.2017 – 26.10.2017 bude pre širokú verejnosť v OC Eurovea v Bratislave pripravené stanovisko (pri predajni Reserved) určené na edukáciu širokej verejnosti a meranie glykémie pre nediabetikov ako aj glykovaného hemoglobínu u diabetikov.

Sprievodným programom okrem meraní bude aj slackline, čiže chodenie po lane, ktoré posilňuje zmysel pre rovnováhu a držanie celého tela. Od klasického lana sa líši tým, že na chodenie sa využívajú dva pevné body medzi ktoré sa naťahujú polyesterové popruhy šírky 25 mm. Ako aj ďalšie aktívne možnosti balansovania na hrane budú pre Vás pripravené aj bosu podložky, jednokolka, ale aj  handwalking.

V dňoch 24 – 26. októbra 2017 si tak každý bude môcť odmerať svoje hodnoty cukru v krvi a aspoň symbolicky vyskúšať, aký je život  na hrane s diabetom.

Hranice bezproblémového života pri diabete určuje správna liečba a životný štýl. Vďaka nim by sa hodnoty cukru v krvi diabetikov mali dlhodobo udržiavať v správnom rozmedzí. Ak tieto hodnoty presahujú určité hranice, prípadne často kolíšu mimo nich, hrozia vážne zdravotné komplikácie, ktoré vedú k invalidite a ohrozujú život pacienta. Život s cukrovkou nemusí byť životom na hrane, ak pacient pozná hraničné hodnoty, ktoré je potrebné dodržiavať a zvládne hraničné situácie, ktoré  choroba môže priniesť.

Viac informácií nájdete na www.zivotbezcukrovky.sk

Zentiva20.jpg

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom