Hrdinom v NHL sa stal prebudený Kessel a brankár Vancouveru

Kessel
Dvomi presnými zásahmi pomohol Torontu k víťazstvu útočník Phil Kessel. Foto: SITA, AP

NEW YORK 9. apríla (WEBNOVINY) – Zo slovenských hokejistov zasiahol do pondelkových zápasov zámorskej NHL len Zdeno Chára, jeho Boston zdolal na domácom ľade Carolinu hladko 6:2.

Skúsený 36-ročný zadák strávil na ľade vyše 20 minút, na súperovho brankára vyslal tri strely a pripísal si dve trestné minúty.

Najväčšou hviezdou duelu bol gólman „medveďov“ Tuukka Rask, ktorý pochytal 40 pukov. „Snažil som sa byť pokojný a pripravený na všetky strely. A dnes sa mi opäť darilo,“ povedal Rask.

Pre Hurricanes to bola piata prehra za sebou. Boston dal fanúšikom zabudnúť na prehru 1:2 v Montreale. Tréner Bruins Claude Julien poriadne zamiešal zostavou.

Vyplatilo sa mu spojenie Jaromíra Jágra s Gregorym Campbellom a Bradom Marchandom. Česká hviezda pripravila pre Marchanda v prvej tretine dva presné zásahy. „V poslednom čase sa mi strelecky nedarilo. Dnešný návrat do šatne bol veľmi príjemný,“ poznamenal Brad Marchand.

Toronto zvíťazilo nad New York Rangers 4:3 a upevnilo si piatu pozíciu v tabuľke Východnej konferencie. Dvoma presnými zásahmi pomohol kanadskému mužstvu k triumfu útočník Phil Kessel, ktorý pretrhol desaťzápasovú šnúru bez streleného gólu.

V súboji dvoch najslabších tímov zámorskej profiligy Colorado nestačilo v Denveri na Calgary a podľahlo mu 1:3.

„Lavíny“ si držia aj po pondelku titul najhoršieho mužstva skrátenej sezóny, z 39 zápasov uspeli len v dvanástich. Calgary vyhralo prvý zápas na ľade súpera po trinástich prehrách.

Anaheim potvrdil proti Edmontonu úlohu favorita a zvíťazil 2:1. Oba góly domácich vsietil český krídelník Radek Dvořák, ktorý sa hráčom Ducks stal len koncom marca po príchode zo Švajčiarska.

Po podpise zmluvy sa strelecky presadil len proti bývalým zamestnávateľom – Edmontonu a Dallasu. „Dnes to bolo o hre celého útoku. Všetci sa snažíme tlačiť k bránke súpera a z toho potom vznikajú príležitosti na dorážky. Dnes som bol dvakrát v správnom čase na správnom mieste,“ povedal Dvořák.

Vancouver si doma poradil s Phoenixom 2:0, víťazstvo „kosatiek“ spečatil minútu pred koncom obranca Dan Hamhuis.

Kanadský tím natiahol svoju víťaznú šnúru na tri stretnutia, brankár Cory Schneider dosiahol piaty shutout v sezóne a celkovo ôsmy v kariére. Do zostavy Canucks sa úspešne vrátil po zlomenine chodidla Ryan Kesler a v 8. min si pripísal víťazný gól celého zápasu.

Anaheim potvrdil proti Edmontonu úlohu favorita a zvíťazil 2:1. Obidva góly domácich vsietil český krídelník Radek Dvořák.

Vancouver si doma poradil s Phoenixom 2:0, víťazstvo „kosatiek“ spečatil minútu pred koncom obranca Dan Hamhuis. Vancouver natiahol svoju víťaznú šnúru na tri stretnutia, brankár Cory Schneider dosiahol piaty shutout v sezóne a celkovo ôsmy v kariére.

Sumáre pondelkových stretnutí zámorskej hokejovej NHL:

Boston – Carolina 6:2 (3:0, 2:0, 1:2)

Góly: 4. Peverley (Seidenberg, Ference), 8. Marchand (G. Campbell, Jágr), 18. Marchand (Jágr, Seidenberg), 24. Ference (Seidenberg, G. Campbell), 31. Caron (Peverley, S. Thornton), 57. Horton (Hamilton, Lucic) – 51. Dwyer (Bellemore, Tlustý), 51. Bowman (Riley Nash, J. Staal)

Toronto – New York Rangers 4:3 (1:0, 2:1, 1:2)

Góly: 12. Vanriemsdyk (Liles, Kessel), 32. O’byrne (Kadri, Macarthur), 40. Kessel (Phaneuf, Franson), 50. Kessel (Bozak, Vanriemsdyk) – 35. Rick Nash (Stepan), 43. Rick Nash (Moore, Eminger), 49. Stepan

Colorado – Calgary 1:3 (0:0, 1:2, 0:1)

Góly: 22. Malone (Barrie, O’reilly) – 31. Červenka (Giordano, Horák), 37. Cammalleri (Horák, Begin), 57. Tanguay (Stempniak)

Anaheim – Edmonton 2:1 (1:0, 0:0, 1:1)

Góly: 18. Dvořák (Lovejoy, S. Koivu), 48. Dvořák (Winnik, S. Koivu) – 42. Schultz (Jakupov, Gagner)

Vancouver – Phoenix 2:0 (1:0, 0:0, 1:0)

Góly: 8. Kesler (Raymond, Bieksa), 59. Hamhuis