Hubočan odohral celý zápas 4. predkola LM

Zenit

BRATISLAVA 17. augusta (WEBNOVINY) – Slovenský futbalový reprezentant v službách ruského klubu Zenit Petrohrad Tomáš Hubočan odohral v prvom zápase play-off (4. predkolo) Ligy majstrov 2010/2011 proti francúzskemu mužstvu AJ Auxerre celý zápas a pomohol svojmu tímu k tesnému víťazstvu 1:0. O jediný gól stretnutia sa postaral v 3. minúte ruský reprezentačný útočník Alexander Keržakov. Zenit mohol zvíťaziť aj vyšším gólovým rozdielom, nepremenil však svoje šance najmä v prvom polčase. „Odohrali sme dobrý zápas a dosiahli sme skvelé víťazstvo, ale na potvrdenie našej dominancie mi chýbalo viac gólov. V odvete sme to mohli mať ešte jednoduchšie,“ povedal pre Eurosport taliansky tréner ruského mužstva Luciano Spalletti.

Prekvapením bol opäť triumf švajčiarskeho klubu Young Boys Bern, ktorý po skalpe tureckého klubu Fenerbahce Istanbul v 3. predkole zdolal aj anglické mužstvo Tottenham Hotspur 3:2. Domáci viedli v 28. min už trojgólovým rozdielom, no zverenci trénera Harryho Redknappa dokázali streliť dva góly a domov odchádzajú napokon len s jednogólovým mankom. „Keď sme prehrávali 0:3, pomyslel som si, že máme obrovský problém. Okamžite som sa snažil zareagovať zmenou taktických pokynov. V druhom dejstve sme boli jednoznačne lepším tímom, vytvorili sme si šance, nezlomili sme sa a vďaka príkladnej bojovnosti sme skórovali ešte pred polčasovou prestávkou. V závere sa nám podarilo streliť aj druhý gól. Síce sme prehrali, ale beriem to ako neúspech so cťou. Strelil sme dva góly na ihrisku súpera a máme slušnú pozíciu pred budúcotýždňovou odvetou. Šanca na postup stále žije, nebude to jednoduché, ale verím, že doma s podporou našich fanúšikov sa nám to podarí,“ povedal na pozápasovej tlačovej konferencii Redknapp.

Nórsky klub Rosenborg Trondheim síce zvíťazil na domácom trávniku nad dánskym FC Kodaň 2:1, ale v odvete ho môže mrzieť gól hostí z 84. min z kopačky stredopoliara Jespera Grönkjaera. V zápase ukrajinského tímu Dinamo Kyjev a holandského Ajaxu Amsterdam sa zrodila remíza 1:1, ktorá logicky dáva väčšie vyhliadky na postup do skupinovej fázy Holanďanom. Kyjevčania dohrávali oslabení o vylúčeného Garmaša a prehrávali 0:1, a napriek tomu dokázali v druhom dejstve vyrovnať zásluhou Guseva.

Súhrn výsledkov utorňajších prvých zápasov play-off (4. predkolo) futbalovej Ligy majstrov 2010/2011 (hrá sa na odvetu):

AC Sparta Praha (ČR) – MŠK Žilina (SR) 0:2 (0:0)

Góly: 51. Ceesay, 73. T. Oravec, rozhodoval: Atkinson (Angl.)

Góly: 51. Ceesay, 73. T. Oravec, rozhodoval: Martin Atkinson (Angl.)

Zenit Petrohrad (Rus.) – AJ Auxerre (Fr.) 1:0 (1:0)

Gól: 3. Keržakov, rozhodoval: Björn Kuipers (Hol.)

Slovenský reprezentant Tomáš Hubočan (Zenit) odohral celý zápas.

Rosenborg Trondheim (Nór.) – FC Kodaň (Dán.) 2:1 (1:0)

Góly: 23. Iversen, 57. Henriksen – 84. Grönkjaer, rozhodoval: Gianluca Rocchi (Tal.)

Young Boys Bern (Švajč.) – Tottenham Hotspur (Angl.) 3:2 (3:1)

Góly: 4. Lulič, 13. Bienvenu, 28. Hochstrasser – 42. Bassong, 83. Pavľučenko, rozhodoval: Frank De Bleeckere (Belg.)

Dinamo Kyjev (Ukr.) – Ajax Amsterdam (Hol.) 1:1 (0:0)

Góly: 66. Gusev – 57. Vertonghen, ČK: 56. Garmaš (Kyjev), rozhodoval: Massimo Busacca (Švajč.)