Hudobná stanica musiq1 bude odovzdávať hudobné oce

BRATISLAVA 13. augusta (WEBNOVINY) – Hudobná televízia musiq1 pripravila pre svojich fanúšikov narodeninový darček. K svojmu prvému výročiu, ktoré oslávi 15. októbra, sa rozhodla začať s tradíciou odovzdávania hudobných ocenení s názvom musiq1 awards. Ceny odovzdajú na základe hlasovania divákov v desiatich kategóriách. Do nominácií sa prebojovali spevácke stálice ako Dara Rolins, Tina, Chinaski, Desmod, Katarína Knechtová, Polemic či No Name, ale aj mediálne menej známi interpreti ako The Swan Bride, Horská Chata, From Our Hands alebo Billy Barman.

V kategórii musiq1 speváčka sú nominované Ewa Farna, Jana Kirschner, Katka Knechtová, Aneta Langerová, Misha, Zdenka Predná, Dara Rolins, Zuzana Smatanová, Tina a Victoria. O titul musiq1 spevák zabojujú Peter Cmorik, Marián Čekovský, Čistychov, Miro Jaroš, Kuly, Michal Malátný, Robo Papp, Samo Tomeček, raper Vec a český objav Marek Ztracený. V kategórii musiq1 skupina boli nominovaní Chinaski, Desmod, H16, Horkýže Slíže, Indy a Wich, Komajota, Lavagance, Para, Polemic a Puding Pani Elvisovej. Stanica musiq1, ktorá sa snaží dávať priestor aj menej zvučným menám, vytvorila kategóriu musiq1 nováčik. Nominovaní boli Billy Barman, Mária Čírová, From Our Hands, Tomáš Hafner, Horská Chata, SAKO, Milan Lieskovský, Mukatado, The Swan Bride a Tomi. musiq1 vytvorila kategóriu aj pre najlepšie videoklipy, ktoré v súčasnosti nedostávajú v rámci slovenskej televíznej obrazovky dostatočný priestor. Do skupiny zaradili DNA s videoklipom Za Oponou, From Our Hands s Let it Burn, Katarínu Knechtovú s videoklipom Vo svetle žiariacich hviezd, Komajotu za klip k pesničke 7 nocí, Moju Reč za klip Slovensko, Noisecut a ich Zem stíchla, Tomiho s videoklipom k pesničke Waiting, duo Twiins s videoklipom Slip of the Tongue, Veca s pesničkou TU! a Victoriu s videom Boneshakin Hot.

Musiq1 nebude oceňovať len vizuálnu stránku, ale chce nájsť aj najlepšiu zvukovú nahrávku. Tu sú nominovaní Billy Barman za pesničku Introvert, Mária Čírová za Búrku, Čistychov so skladbou Každý do ma pozná, Indy ft. Clou s pesničkou Rockstar, Jana Kirschner za pieseň Pokoj v duši, Katarína Knechtová za pesničku Vo svetle žiariacich hviezd, NightWork s Globálním oteplováním (Já jsem gay), No Name s Chinaski bojujú so spoločnou skladbou Ná Ná Nááá, Opak s Twistom a Vec s nahrávkou Turista. Za najlepšie živé vystúpenie sa do desiatky prebojovali A.M.O. a United Flavour, Billy Barman, Desmod so Symfonickým orchestrom, Horkýže Slíže, Ine Kafe, Para, Polemic, Puding Pani Elvisovej, Tomáš Sloboda Sounds Like This a raperi Vec so Zverinom. Špeciálnou kategóriou bude musiq1 rešpekt, ktorú podľa slov hovorcu Augustína Wolného získa výnimočný človek, ktorý si rešpekt slovensko-českého sveta určite zaslúži. Do oceňovania budú zahrnutí aj zahraniční umelci v kategóriách musiq1 international act, musiq1 international video a musiq1 international song.

Diváci budú mať možnosť hlasovať vo dvoch kolách na stránke www.musiq1.tv/awards. Prvé z nich spustili v pondelok ráno a potrvá až do piatka 14. septembra. Počas tohto obdobia si hlasujúci môžu vybrať jedného z desiatich nominovaných v každej kategórii. Do druhého kola, ktoré spustia 15. septembra a potrvá do 14. októbra, sa dostanú len traja finalisti s najvyšším počtom hlasov. Víťaza v každej kategórii vyhlásia počas osláv narodenín musiq1 15. októbra.

SITA

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Aneta LangerováBilly BarmanDara RolinsEwa FarnaJana KirschnerKatarína KnechtováKatka KnechtováMária ČírováMarián ČekovskýMiro JarošPeter CmorikRobo PappTomáš SlobodaZdenka PrednáZuzana Smatanová