Hurajt nábojmi pokrstil pamätnicu ZOH 2010

Bez názvu
Sprava: Jeden z autorov Ľubomír Souček a biatlonista Pavol Hurajt počas krstu knihy Najkrajšie momenty XXI. Zimných olympijských hier Vancouver 2010 Foto: SITA/Jozef Jakubčo

BRATISLAVA 29. marca (WEBNOVINY) – Slovenský biatlonista Pavol Hurajt, ktorý na ZOH 2010 vo Vancouveri vybojoval bronzovú medailu v súťaži mužov na 15 km s hromadným štartom, v pondelok v bratislavskom kníhkupectve Panta Rhei nábojmi do malokalibrovky pokrstil oficiálnu publikáciu Slovenského olympijského výboru (SOV) pod názvom „Vancouver 2010, XXI. zimné olympijské hry“.

Nový prírastok do knižnice slovenských športových priaznivcov, ktorý uzrel svetlo sveta zásluhou osvedčenej spolupráce SOV a vydavateľstva Petit Press, je výsledkom práce ôsmich novinárov a publicistov pod vedením zostavovateľa Petra Šefránka. Autormi textov sú Milan Čupka, Peter Dobiaš, Peter Fukatsch, Rastislav Hríbik, Ivor Lehoťan, Peter Račko, Ľubomír Souček a Marián Šimo. Na 152 plnofarebných stranách formátu A4 je aj množstvo nádherných fotografií Jána a Jakuba Súkupovcov, ktoré do príťažlivej knihy zaradil a graficky upravil Peter Buček ml. zo štúdia Artwell Creative.

„Po Turíne 2006 a Pekingu 2008 ide už o tretiu pamätnicu, ktorá vznikla zásluhou spolupráce SOV a Petit Pressu, čo nás veľmi teší,“ povedal pred krstom generálny riaditeľ spoločnosti Petit Press Alexej Fulmek. „Kniha vychádza 29 dní od skončenia ZOH. Mohli sme ju krstiť už minulú stredu, ale čakali sme na príležitosť, aby na krste mohol byť aspoň jeden z našich medailistov. Mohla vyjsť ešte aj skôr, ale bolo by to na úkor jej kvality. Táto kniha vďaka historickým úspechom našich športovcov je naozaj krásnou pamätnicou“ dodal Ľubomír Souček. Publikácia vyšla v náklade 2100 kusov.

SITA

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Pavol Hurajt