Hviezdny Neymar si zaplatil súkromné lietadlo a skóroval

Neymar
Hviezdny Neymar letel na zápas súkromným lietadlom. Foto: facebook.com

BRATISLAVA 17. augusta (WEBNOVINY) – Hviezdny brazílsky futbalista Neymar bol v uplynulých dňoch na roztrhanie.

Po olympijských hrách v Londýne, na ktorých získali „kanárici“ striebornú medailu, odohral v stredu v národnom drese aj prípravný zápas v Štokholme proti domácej reprezentácii. Brazílčania porazili Švédsko 3:0.

Už o necelých 24 hodín si obliekol dres svojho tímu v brazílskej najvyššej futbalovej súťaži.

Aj v tomto zápase odchádzal hviezdny Neymar z ihriska ako víťaz. FC Santos zvíťazil na ihrisku Figuerense 3:1.

Aby však dvadsaťročný talentovaný mladík stihol tento zápas musel si zaplatiť súkromné lietadlo, ktoré ho zo švédskeho hlavného mesta dopravilo do vlasti. Informáciu priniesla agentúra Reuters.

Dlhý let a odohraný zápas proti „Tre Kronor“ sa na výkone Neymara vôbec neprejavil. Brazílčan si cestu užíval a fotky zverejnil aj na svojom facebooku.

Na štadióne Orlanda Scarpelliho strelili úvodný gól domáci futbalisti. V 48. minúte otvoril skóre Rodrigo Fernandes Valete. Strieborný olympijský medailista predviedol svoje futbalové umenie o tri minúty neskôr. V 51. minúte strelil Neymar nádherný vyrovnávajúci gól.

Hostia sa strelecky presadili do konca zápasu ešte dvakrát. V 78. minúte po krásnej individuálnej akcii skóroval Bruno Peres a päť minút pred koncom zápasu pridal tretí gól Santosu Ganso.