Hypotéka roka: Slovenská sporiteľňa zvíťazila s veľkým náskokom

Successful young couple is moving to new nice place and embracing, around are carton boxes with their belongings. The room is very light and bright, they are wearing casual outfit
Foto: Getty Images

BRATISLAVA 23. apríla (WebNoviny.sk) – Slovenská sporiteľňa získala ocenenie Hypotéka roka, ktoré udeľuje týždenník Trend v spolupráci s Fincentrom. V hodnotení odbornej poroty dominovala vo všetkých hodnotených kritériách, spravidla s vysokým odstupom. Získala aj špeciálnu cenu Trendu za užitočnosť a cenu Banka bez bariér od Slovenského paralympijského výboru. Cena Refinančná hypotéka roka je ušla len o jednu desatinu bodu.

Porota pri bodovaní Hypotéky roka hodnotila päť oblastí – výšku poplatkov, úrokové sadzby, to, aké príjmy banka akceptuje, ako flexibilné sú jej podmienky a tiež komplexnosť ponuky. Slovenská sporiteľňa zvíťazila vo všetkých piatich, pričom v štyroch s výrazným náskokom. „Trh hypoték za posledný rok výrazne ovplyvnili regulácie a my robíme všetko preto, aby sme aj v dobe sprísňujúcich sa podmienok financovania vedeli ľuďom pomôcť na ich ceste za vlastným bývaním. Zjednodušujeme procesy, prinášame moderné digitálne riešenia, pomáhame s administratívou na katastri. Aj v časoch čoraz intenzívnejšieho konkurenčného boja si tak držíme pozíciu najväčšieho poskytovateľa hypoték. Preto som rád, že s voľbou klientov sa zhodla aj odborná porota“ uviedol Pavel Cetkovský, člen predstavenstva a finančný riaditeľ Slovenskej sporiteľne, ktorý cenu prevzal.

Image006.jpg
Foto: TREND

Zdroj: TREND – https://www.etrend.sk/trend-archiv/rok-2019/cislo-15/cena-za-hypoteku-roka-pristala-v-slovenskej-sporitelni.html

Cena za užitočnosť

Pri udeľovaní špeciálnej ceny za užitočnosť Trend hodnotil, ako sa banky snažia ľuďom uľahčiť cestu k novému bývaniu. Slovenská sporiteľňa zabodovala s webovou podstránkou www.slsphypoteka.sk. Na nej záujemcovia o bývanie nájdu nielen ponuku úverov a hypokalkulačku, ale aj prehľad realitných inzerátov. Po kliknutí na konkrétnu nehnuteľnosť sa klient dozvie, aká je v jej blízkosti občianska vybavenosť, a aj to, aká je cena porovnateľných nehnuteľností v danej lokalite. Stránka je prepojená na databázu znaleckých posudkov banky a je tak pre klienta relevantným nástrojom, cez ktorý si môže overiť, či požadovaná cena za nehnuteľnosť nie je premrštená. Navyše, klienti Slovenskej sporiteľne prostredníctvom stránky môžu žiadosť o hypotéku podať online v Georgeovi, na celé vybavenie úveru im stačí jedna návšteva pobočky na konci procesu kvôli podpisu zmlúv.

Inzercia

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie Slovenská sporiteľňa