Ida Kelarová po viac ako roku koncertuje opäť na Slovensku

Ida Kelarová
Ida Kelarová

BRATISLAVA 2. marca (WBN/PR) – IDA KELAROVÁ sa slovenským divákom predstaví s formáciou JAZZ FAMELIJA. Táto hudobná formácia sa vyznačuje spájaním rómskych a jazzových prvkov, prepájaním rómskych harmónií a latinsko-amerických rytmov so zvukom jazzovej kapely.

Ida Kelarová pracuje s najlepšími českými a slovenskými hudobníkmi, v ktorých sa spájajú najlepšie tradície rómskeho muzikantstva a novátorstvo mladých jazzmanov.

Jednotliví muzikanti dostávajú v kapele veľa priestoru, takže si ich hru nabitú energiou a emóciami môžeme vypočuť i vo viacerých sólach. Okrem osvedčených skladieb z minulých albumov a ľudových rómskych piesní tvoria repertoár aj nové skladby. Autorom nových skladieb je tradične spevák, gitarista a kapelník Desiderius Duža. Ondrej Krajňák, Tomáš Baroš, Marián Ševčík, Roman Jánoška, Yonatan Bar Rashi a Desiderius Duža, toľko výrazných muzikantských osobností však musí niekto držať pokope. Ida Kelarová vás ani na chvíľku nenechá na pochybách, kto je hlavou tejto formácie. Svojou intuíciou a citom vedie kapelu od pomalých a smutných skladieb až po záverečné čardáše. Jej schopnosť otvoriť svoje srdce a vložiť všetky emócie do hlasu je povestná. Táto hudba a emócie oslovia aj toho kto nerozumie textom .

Koncert sa uskutoční 18. apríla 2011 o 19-tej hodine v Divadle Nová scéna v Bratislave.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Ida KelarováOndrej Krajňák
Firmy a inštitúcie Divadlo Nová Scéna