Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Vlajka
Foto: SITA/AP
8. 07. 2014 16:25 Ekonomika od SITASITA Diskusia

Index pre OECD ukazuje stabilný rast a pozitívny trend

PARÍŽ 10. júla (WEBNOVINY) – Zložené vedúce indikátory (CLI), ktoré signalizujú budúcu ekonomickú aktivitu, naďalej naznačujú celkový stabilný hospodársky rast Organizácie pre ekonomickú spoluprácu a rozvoj (OECD). Index pre celú OECD bol v máji rovnako ako v apríli na úrovni 100,6 bodu. V prípade eurozóny ako celku zložený vedúci indikátor naznačuje pozitívnu zmenu vývoja ekonomiky. V máji bol indikátor eurozóny rovnako ako v apríli vo výške 101,1 bodu.

Pozitívna zmena bola výrazná v prípade Talianska, ktorého CLI stúpol na 101,7 bodu z aprílových 101,6 bodu. Nemecký CLI oslabil na 100,5 bodu z aprílových 100,6 bodu. Signalizuje to určité spomalenie rastu, ale na vysokej úrovni. Francúzsky CLI naznačuje stabilný rast a v máji bol rovnako ako v apríli vo výške 100,3 bodu.

V prípade USA zložený vedúci indikátor signalizuje pokračovanie stabilného rastu ekonomiky. Americký CLI v máji stúpol na 100,6 bodu z úrovne 100,5 bodu v predošlom mesiaci. V prípade Veľkej Británie sa rast stabilizoval na vysokej úrovni. CLI zostal v máji na aprílovej úrovni 101,1 bodu.

Z japonského CLI, ktorý klesol na 100,4 bodu z úrovne 100,7 bodu, vyplýva prerušenie rastu ekonomiky, hoci podľa OECD to pravdepodobne odzrkadľuje iba jednorazové faktory.

V prípade veľkých nových trhových ekonomík zložené vedúce indikátory poukazujú na slabší rast v porovnaní s dlhodobým trendom v Brazílii, ktorej CLI klesol na 98,7 bodu z aprílových 98,8 bodu. V Číne a Rusku je rast na úrovni dlhodobého trendu.

Čínsky CLI stúpol na 99,2 bodu z úrovne 99,1 bodu a ruský CLI posilnil na 99,3 bodu z aprílových 99,2 bodu. Indický CLI naznačuje pozitívny obrat, keďže v máji stúpol na 98,2 bodu z výšky 98,1 bodu v predchádzajúcom mesiaci.

K téme

Kroky Európskej centrálnej banky získali dôveru investorov Inflačné tlaky dosahujú maximum, ECB zrejme odvráti defláciu

Neprehliadnite

Koalícia podľa Matoviča funguje na kúpených hlasoch, pustil sa aj do KDH a progresívcov Za slušné Slovensko zvoláva na piatok ľudí na námestia: Kto príde znovu a kto zostane doma? Premiér Pellegrini ostáva vo funkcii, za jeho odvolanie hlasovalo 62 poslancov Seniori nebudú od januára platiť koncesionárske poplatky, Danko by ich chcel zrušiť pre všetkých Muž chcel zrejme spáchať samovraždu, ale z mosta spadol na motorkára Jurajovi zvýšili trest za zabitie Henryho v Bratislave, súd vyhovel návrhu prokuratúry

Témy

Diskusia

Bezplatný email raz týždenne s novinkami z Webnoviny.sk:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Aktuálne témy

Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.

X