Indiana diktuje tempo v NBA, pokračovala vo víťaznej vlne

Paul george
Basketbalista Pacers Paul George pomohol tímu k výhre na domácej palubovke. Foto: SITA/AP Darron Cummings

MIAMI 9. novembra (WEBNOVINY) – V basketbalovej NBA už jedenásť dní od začiatku sezóny diktuje tempo Indiana, so šiestimi víťazstvami a bez jedinej prehry je na čele Západnej konferencie aj celej súťaže.

Pacers ničia svojich súperov v druhom polčase a osobitne v tretej štvrtine, čo sa ukázalo aj v piatkovom zápase s Torontom (91:84).

Raptors prehrali tretiu dvanásťminútovku 13:28, druhý polčas 38:47 a zápas 84:91. V súčte všetkých šiestich duelov prekonali hráči z Indianapolisu svojich súperov po dlhej prestávke o 85 bodov, v tretej štvrtine o 53.

„Máme výborné polčasové prejavy,“ zavtipkoval tréner Frank Vogel a potom už vážne dodal: „Naša základná päťka si v minulej sezóne vybudovala súdržnosť a vyváženosť a v tretej štvrtine sú najčastejšie spolu na palubovke.“ Paul George a spol. bilanciou 6-0 vyrovnali klubový rekord zo sezóny 1970/71, keď ešte Indiana účinkovala v ABA, a v sobotňajšom dueli v Brooklyne ho môžu prekonať.

Nets v piatok sklamali na palubovke Washingtonu. Dvojica predsezónnych posíl Kevin Garnett, Paul Pierce spolu strelila iba 8 bodov a Wizards hnaní dopredu mladíkom Bradleym Bealom, ktorý si utvoril kariérne maximum 29 bodov, zvíťazili 112:108 po predĺžení. „Tvorba tímu potrebuje svoj čas. Vyžaduje si trpezlivú prácu, ale prehra je prehra. Mrzí,“ priznal Garnett.

Patrick Ewing má za sebou veľkú trénerskú premiéru na lavičke Charlotte, pokazil mu ju ale klub, pre ktorý je legendou. New York Knicks vyhrali na ihrisku Bobcats 101:91 a prerušili sériu troch prehier. Ewing zaskakuje za Steva Clifforda, ktorý sa podrobil úspešnej operácii srdca. “Žiaľ, nedosiahol som svoje prvé víťazstvo. Bol som poriadne nervózny, ale dokázal som sa upokojiť a ponoriť sa do svojej práce,“ povedal Ewing.

Jediným tímom bez víťazstva v sezóne zostáva Utah, ktorý si v Chicagu nevedel rady s Bulls. Domáci Luol Deng bol jednu asistenciu od triple-double.