Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Konateľ spoločnosti IPESOFT Miroslav Kunsch preber
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Konateľ spoločnosti IPESOFT Miroslav Kunsch preberá ocenenie z rúk Jozefa Štrbu, podpredsedu Žilinského samosprávneho kraja (ŽSK). V pozadí Iveta Chabadová, riaditeľka odboru regionálneho rozvoja a cestovného ruchu Úradu ŽSK.
17. 05. 2011 16:50 Aktuálne správy od Webnoviny.skSITA Diskusia

Inováciou žilinského kraja aplikácia od spoločnosti IPESOFT

BRATISLAVA 17. mája (WBN/PR) – Slovenská softverová spoločnosť IPESOFT, spol. s r.o. získala ďalšie ocenenie. Po získaní ceny IT projekt roka 2010 v Slovenskej republike za projekt IPESOFT REMS bola úspešná aj v rámci súťaže Inovácia Žilinského kraja. Toto ocenenie vyhlasuje každoročne Žilinský samosprávny kraj. Už po štvrtýkrát ním podporuje podnikateľov, ktorí prichádzajú na trh s novými inovatívnymi myšlienkami.

Ako hovorí Juraj Blanár, predseda Žilinského samosprávneho kraja, „cieľom realizácie ocenenia je podpora inovačných aktivít v sektore malých a stredných podnikov a u subjektov regionálneho rozvoja a motivácia k inovatívnym riešeniam a projektom prostredníctvom verejného ocenenia“.

Z konkurencie viacerých projektov zvíťazila spoločnosť IPESOFT s aplikáciou PM Toolkit (Performance Monitoring Toolkit).

PM Toolkit je riešenie, ktoré sa skladá z hardwarových a softvérových komponentov a umožňuje automatické monitorovanie využitia strojov a technologických celkov v rôznych oblastiach priemyslu.

Inovatívnosť riešenia PM toolkit spočíva vo výraznej kvalitatívnej zmene spôsobu merania efektivity využitia strojov a ľudských zdrojov v priemyselnej výrobe. PM Toolkit automaticky zbiera dáta o chode výrobného zariadenia, spracováva ich, zobrazuje a následne odosiela k archivácii, prípadne pokročilejšiemu spracovaniu. S ocenenou aplikáciou už pracuje približne desiatka spoločností na Slovensku a v Českej republike.

„Konečným výsledkom využívania nášho zariadenia sú priame úspory času, vyššie využitie strojov a technológií, objektivizovaný prehľad o výrobe a tým pádom aj úspory v nákladoch,“ hovorí konateľ spoločnosti IPESOFT, spol. s r.o. Miroslav Kunsch.

Nesporným benefitom nominovanej aplikácie je tiež výrazné zvýšenie kvality riadenia ľudských zdrojov. „PM Toolkit umožňuje lepšiu organizáciu práce a zreálnenie systémov odmeňovania, čo v praxi znamená lepšiu motiváciu zamestnancov“, predstavuje prínosy aplikácie Miroslav Kunsch a dodáva, že „veľmi si vážime toto ocenenie a veríme, že súťaž Inovácia Žilinského kraja dá impulz a inšpiráciu aj ďalším subjektom a podporí ich v tvorivých nápadoch, ktoré prispejú ku konkurencieschopnosti podnikateľských subjektov nielen v rámci Žilinského kraja”.

IPESOFT spol. s r.o. je popredným dodávateľom komplexných IT riešení pre energetiku a priemyselné podniky. Riešenia a aplikácie spoločnosti IPESOFT poskytujú riadiacim pracovníkom na všetkých úrovniach výkonné nástroje na podporu rozhodovania v reálnom čase. Ich prínosom sú efektívne a aktuálne informácie o stave výrobného alebo obchodného procesu.

Viac informácií nájdete na www.ipesoft.sk

K téme

Nový iPhone 11: Cena, farebné prevedenie, vylepšený fotoaparát a šok pri funkcii 3D Touch (video) Google uvedie novú hernú službu Stadia a predstaví aj jej bezplatnú verziu

Neprehliadnite

Johnson podľa Camerona nikdy neveril v brexit a podporil ho iba pre svoju politickú kariéru Zvýšenie minimálnej mzdy na 580 eur môže ublížiť absolventom v regiónoch s nízkymi mzdami Foto: K patrónke Slovenska do Šaštína prišlo viac ako 30-tisíc pútnikov Karel Gott sa fanúšikom poďakoval za podporu a zdieľal s nimi jeho infúziu Video+foto: Otec počas svadobného dňa svojej dcéry vyhodil do vzduchu vlastný dom Čo najviac ohrozuje rodiny na Slovensku? Registrované partnerstvá to podľa prieskumu nie sú Na diaľnici D1 sa zrazili dve autá, nehoda si vyžiadala aj jednu obeť

Témy

Viac k osobnosti z článku

Diskusia

Bezplatný email raz týždenne s novinkami z Webnoviny.sk:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Aktuálne témy

Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.

X