Inováciou žilinského kraja aplikácia od spoločnosti IPESOFT

Konateľ spoločnosti IPESOFT Miroslav Kunsch preber
Konateľ spoločnosti IPESOFT Miroslav Kunsch preberá ocenenie z rúk Jozefa Štrbu, podpredsedu Žilinského samosprávneho kraja (ŽSK). V pozadí Iveta Chabadová, riaditeľka odboru regionálneho rozvoja a cestovného ruchu Úradu ŽSK.

BRATISLAVA 17. mája (WBN/PR) – Slovenská softverová spoločnosť IPESOFT, spol. s r.o. získala ďalšie ocenenie. Po získaní ceny IT projekt roka 2010 v Slovenskej republike za projekt IPESOFT REMS bola úspešná aj v rámci súťaže Inovácia Žilinského kraja. Toto ocenenie vyhlasuje každoročne Žilinský samosprávny kraj. Už po štvrtýkrát ním podporuje podnikateľov, ktorí prichádzajú na trh s novými inovatívnymi myšlienkami.

Ako hovorí Juraj Blanár, predseda Žilinského samosprávneho kraja, „cieľom realizácie ocenenia je podpora inovačných aktivít v sektore malých a stredných podnikov a u subjektov regionálneho rozvoja a motivácia k inovatívnym riešeniam a projektom prostredníctvom verejného ocenenia“.

Z konkurencie viacerých projektov zvíťazila spoločnosť IPESOFT s aplikáciou PM Toolkit (Performance Monitoring Toolkit).

PM Toolkit je riešenie, ktoré sa skladá z hardwarových a softvérových komponentov a umožňuje automatické monitorovanie využitia strojov a technologických celkov v rôznych oblastiach priemyslu.

Inovatívnosť riešenia PM toolkit spočíva vo výraznej kvalitatívnej zmene spôsobu merania efektivity využitia strojov a ľudských zdrojov v priemyselnej výrobe. PM Toolkit automaticky zbiera dáta o chode výrobného zariadenia, spracováva ich, zobrazuje a následne odosiela k archivácii, prípadne pokročilejšiemu spracovaniu. S ocenenou aplikáciou už pracuje približne desiatka spoločností na Slovensku a v Českej republike.

„Konečným výsledkom využívania nášho zariadenia sú priame úspory času, vyššie využitie strojov a technológií, objektivizovaný prehľad o výrobe a tým pádom aj úspory v nákladoch,“ hovorí konateľ spoločnosti IPESOFT, spol. s r.o. Miroslav Kunsch.

Nesporným benefitom nominovanej aplikácie je tiež výrazné zvýšenie kvality riadenia ľudských zdrojov. „PM Toolkit umožňuje lepšiu organizáciu práce a zreálnenie systémov odmeňovania, čo v praxi znamená lepšiu motiváciu zamestnancov“, predstavuje prínosy aplikácie Miroslav Kunsch a dodáva, že „veľmi si vážime toto ocenenie a veríme, že súťaž Inovácia Žilinského kraja dá impulz a inšpiráciu aj ďalším subjektom a podporí ich v tvorivých nápadoch, ktoré prispejú ku konkurencieschopnosti podnikateľských subjektov nielen v rámci Žilinského kraja”.

IPESOFT spol. s r.o. je popredným dodávateľom komplexných IT riešení pre energetiku a priemyselné podniky. Riešenia a aplikácie spoločnosti IPESOFT poskytujú riadiacim pracovníkom na všetkých úrovniach výkonné nástroje na podporu rozhodovania v reálnom čase. Ich prínosom sú efektívne a aktuálne informácie o stave výrobného alebo obchodného procesu.

Viac informácií nájdete na www.ipesoft.sk

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Juraj Blanár