Inteligentný zámok poháňaný slnkom. Je spoľahlivý?

Inteligentny zamok youtube.jpg

Už aj internetové veci sa stávajú zelenými – ohľaduplnými k prírode. Spoločnosť Brinks oznámila novinky o svojom zámku Array Smart Deadbolt, ktorý je schopný spolupracovať s vaším smartfónom.

Na rozdiel od mnohých inteligentných zámkov, ktoré si vyžadujú štandardné batérie na poháňanie, Array čerpá energiu z lítiovo-polymérovej batérie. Tá je pripojená k palubnému solárnemu panelu, čiže môže byť priamo napájaná slnečným svetlom.

Nemusíte sa však báť o svoju bezpečnosť. Ak je zámka v tieni, môžete ju nabiť aj normálnym spôsobom.

Spoločnosť Brinks sa pri navrhovaní zámky zamerala na jednoduchosť a všestrannosť. Môžete ju zamknúť a odomknúť na diaľku pomocou aplikácie, zámka tiež obsahuje možnosť klasického zamykania pre tých, ktorí si potrpia na fyzické zamykanie s kľúčom, a touchpad pre tých, ktorí majú radi techniku, ale ešte nie sú pripravení na používanie svojho telefónu takýmto spôsobom.

Inteligentný zámok je tak určený pre všetky typy užívateľov. „Základom akéhokoľvek kvalitného systému domácej bezpečnosti je zámok,“ myslí si marketingový šéf Hampton Products, pod ktorú Brinks patrí, Jim Hartung.

K zámku si môžete objednať aj vonkajšie osvetlenie Smart Light, ktoré vás upozorní na príchod hostí, a zámok Chek, ktorý vás bude informovať o tom, či ste zamkli svoje obydlie dobre.

https://www.youtube.com/watch?v=92WKtKG4RcA

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom