Internetová zoznamka hľadá vhodných partnerov podľa DNA

Bez názvu
V DNA sa skrýva viac informácií, ako si myslíme Foto: www.sanfranmag.com

V časoch notebookov, iPadov, tabletov a iPhonov sa aj zoznamovanie čoraz častejšie presúva na „elektronickú“ rovinu. Trh je presýtený zoznamovacími agentúrami rôznych druhov od speeddatingových až po tie klasické „dotazníkové“, ktoré vám vhodného partnera nájdu podľa kompatibility vami poskytnutých, hoci aj nepravdivých údajov. Podnikaví študenti biológie z Mníchova sa preto rozhodli presunúť zoznamovanie na novú úroveň.

Láska
Foto: SITA/AP

„Keď niekoho stretneme po prvýkrát, už po niekoľkých sekundách zistíme, či nás priťahuje alebo nie,“ povedala zakladateľka zoznamovacej agentúry Gmatch Sarah A. Port. „Aj keď si to často neuvedomujeme, prvé, čo urobíme pri kontakte s cudzím človekom je, že ho ovoniame. Všetko súvisí s chémiou – s feromónmi, ktoré okolo seba šírime,“ dodala 25-ročná blondínka. Skutočnosť, že láska je o chémii, nie je žiadnou novinkou. Mladí študenti biológie sa však rozhodli tento poznatok zakomponovať do svojho podnikateľského plánu, a tak sa zrodila zoznamovacia agentúra, ktorá má údajne najvyššiu mieru úspešnosti v dohadzovaní nielen v Nemecku.

Súčasťou registrácie je aj zaslanie vzoriek slín na špeciálnych vatových tampónoch. Tie potom odborný tím zanalyzuje a odošle na webovú stránku pod anonymným kódom. Ak v zozname zaregistrovaných nájdete profil partnera, ktorý vás zaujme, môžete prostredníctvom jedného kliknutia myšou zistiť, ako sa k sebe hodíte z genetického hľadiska. Či skočíte na rande aj napriek nevhodným genetickým kvalitám, zostane už len vo vašich rukách. Za nájdenie vhodného „genetického materiálu“ zaplatíte jednorazový poplatok vo výške 130 eur a následne získate doživotný prístup k databanke agentúry. „Vo vašej DNA sa skrýva viac informácií, než si myslíte. My ich využívame, aby sme zvýšili vašu šancu na úspešné prvé rande a dlhodobý vzťah,“ dodali mladí biológovia z Gmatch.

www.gmatch.org

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom