Iuventa Michalovce suverénne postúpila do 3. kola PVP

IUVIENTA MICHALOVCE
Hráčka Michaloviec Alžbeta Polláková počas 2. zápasu o postup do 3. kola Pohára víťazov pohárov v hádzanej žien 2011/2012, medzi IUVENTA Michalovce a HC Sassari (Taliansko). Michalovce, 1. október 2011. Foto: SITA/Štefan Madaras

MICHALOVCE 1. októbra (WEBNOVINY) – Hádzanárky Iuventy Michalovce si suverénnym spôsobom vybojovali postup do 3. kola Pohára víťazov pohárov žien 2011/2012.

Michalovčanky po piatkovom víťazstve 37:27 v prvom zápase 2. kola tejto európskej pohárovej súťaže uspeli aj v sobotňajšej odvete, keď vo svojej Chemkostav aréne si poradili s talianskym družstvom HC Sassari opäť jednoznačne 40:29 (22:12).

Zverenky trénerskej dvojice József Vura – Tomáš Hlavatý potvrdili postupom úlohu favoritiek a teraz už môžu čakať, koho im prisúdi za ďalšieho súpera októbrový žreb.

Výsledok – sobota – PVP žien 2011/2012 – 2. kolo – odveta:

Iuventa Michalovce (SR) – HC Sassari (Tal.) 40:29 (22:12) – prvý zápas 37:27, do 3. kola PVP postupujú Michalovce

Zostava a góly Iuventy: Gubiková, Kudročová, Sedláčková – Bachirievová 5/1, Bačíková 5, Szöllösiová 5, Kovaličková 8, Polláková 4, Hollá 4, Horňáková 4, Tobiašová 1, Hvostaľová 1/1, Wollingerová 3

Najviac gólov za Sassari: Onnisová 6, Gheorgheová 5, Černovová 4/1

pok. hody: 3/2 – 2/2, vylúčené: 4 – 5, rozhodovali: Boričič a Markovič (obaja Srb.), 800 divákov

Domáce ani v odvete nenechali nič na náhodu a od úvodných minút diktovali tempo hry. V 10. min vyhrávali 7:3 a tréner Sassari si zobral oddychový čas. Na chvíľu to Taliankam pomohlo, po štvrťhodine znížili na 7:8. Druhá polovica I. polčasu však patrila Zemplínčankám, ktoré si do prestávky stihli vypracovať pohodlný 10-gólový náskok (22:12).

Po zmene strán si Iuventa s prehľadom udržiavala vedenie, v 52. min vyhrávala už 35:22. Slovenský šampión napokon uštedril talianskemu súperovi jedenásťgólovú prehru (29:40).

Reakcia:

József Vura (tréner Iuventy): „Bol to odlišný zápas ako v piatok. V odvete sme si na rozdiel od prvého duelu od začiatku vytvorili náskok, ktorý sme postupne zvyšovali. V druhej polovici súboja som mohol dať opäť príležitosť aj hráčkam z lavičky. Súpera v 3. kole si nevyberáme, uvidíme, koho nám prisúdi žreb.“