Iuventa v odvete len remizovala, postupuje Valur

Iuventa michalovce
Hráčka Michaloviec A. Obšatníková (s loptou), bráni ju hráčka Valuru Reykjavík R. Skuladóttirová (vľavo) a K. Gudmunsdóttirová (vpravo). Z odvetného stretnutia prvého kola Pohára EHF medzi Iuventa Michalovce a Valur Reykjavík . Michalovce, 11. september 2010. Foto: Foto: SITA / Jozef Bodnár

MICHALOVCE 11. septembra (WEBNOVINY) – Účinkovanie hádzanárok Iuventy Michalovce na európskej scéne sa v sezóne 2010/2011 skončilo hneď v jej úvode. Zverenky trénera Dušana Daniša nedokázali zvíťaziť nad Valurom Reykjavík ani v jednom z dvoch zápasov 1. kola Pohára EHF. Po minulotýždňovej prehre 21:26 na islandskej palubovke remizovali Michalovčanky v sobotňajšej domácej odvete 30:30 (12:17) a z postupu do 2. kola sa na Zemplíne tešili severské súperky. Na Islanďanky teda čaká v októbrovom termíne Pohára EHF (16./17. – 23./24. 10.) bundesligový VfL Oldenburg. Nemecký klub bude mať domácu výhodu v prvom stretnutí.

Výsledok – sobota:

Pohár EHF žien – 1. kolo – odveta:

Iuventa Michalovce – Valur Reykjavík (Isl.) 30:30 (12:17) – prvý zápas 21:26, do 2. kola postúpil Valur

Zostava a góly Iuventy: Gubíková, Kudročová – Bachirievová, Bačíková, Szöllösiová 2, Kalaninová 8, Polláková 2, Horňáková, Hollá 1, Obšatníková 4, Tobiašová 11/5, Hvostaľová, Rebičová 2, Tregubovová

Najviac gólov za Valur: H. Skúladottirová 8/4

Pok. hody: 6/5 – 5/4, vylúčené: 2 – 7, ČK: 39. Gudmunsdóttirová (Valur) za 3 vylúčenia, rozhodovali: Rakytinová a Tkačuková (obe Ukr.), 1150 divákov

Iuvente vyšiel v Chemkostav aréne vstup do odvety, v 5. min vyhrávala 3:0, ale Valur dokázal v 10. min vyrovnať na 4:4. Domáce hráčky nepustili súpera do vedenia až do 21. min, no potom získali Islanďanky mierny náskok (10:8), ktorý do polčasovej prestávky zvýšili na rozdiel piatich gólov (17:12). Michalovčankám sa v druhom polčase rozchytala brankárka Kudročová a rozstrieľala Tobiašová.

Len šesť minút im stačilo, aby sa dotiahli na 17:18. V 39. min prišli Islanďanky o pivotku Gudmunsdóttirovú a domáce pokračovali v naháňaní skóre. To naklonili na svoju stranu desať minút pred koncom, keď sa z pokutového hodu presadila Tobiašová. Potom Iuventa dvakrát vyhrávala o dva góly (v 52. min 26:24 a v 54. min 27:25), no nepremenenou sedmičkou Tobiašovej prišla o možnosť zvýšiť svoj náskok. Hra vabank sa slovenskému vicemajstrovi napokon nevyplatila, keďže súper strieľal góly do rozhodenej obrany a v záverečnej minúte opäť viedol (30:29). Dvadsať sekúnd pred koncom stanovila konečný nerozhodný výsledok 30:30 domáca pivotka Kalaninová.

Dušan Daniš (tréner Iuventy):O našom vyradení rozhodol nevydarený prvý polčas na Islande. Súperovi stačilo hrať v odvete na prijateľnú prehru. Dnes nám úvod vyšiel podľa predstáv, ale na prestávku sme aj tak išli s päťgólovým mankom, čo bol tiež kľúčový faktor. Po zmene strán sme Valur prevýšili a na Reykjavík sa dotiahli. Islanďanky však hrali tak, ako potrebovali a napokon uhrali potrebný výsledok na postup.“