Ivan Gašparovič zahral s Čižnárom divadlo, tvrdí politológ

Gasparovic
Foto: SITA/Jozef Jakubčo

BRATISLAVA 17. júla (WEBNOVINY) – Takmer mesačnému váhaniu prezidenta Ivana Gašparoviča s vymenovaním Jaromíra Čižnára do funkcie generálneho prokurátora politológ Ján Baránek celkom nerozumie.

Ako povedal agentúre SITA, to, že Čižnára hlava štátu vymenuje, sa dalo očakávať. „Nikto, kto sa trochu venuje politike, o tom nepochyboval,“ povedal.

Politológ vidí len dve možnosti, prečo Gašparovič vymenoval Čižnára do funkcie až po mesiaci.

Buď si podľa Baránka nechal vypracovať právnické posudky pre nejasnosti celého prípadu, alebo zahral divadlo pred verejnosťou.

„Ja sa skôr prikláňam k tej druhej možnosti. Zahral divadlo pre laickú verejnosť a ukázal, že sa s tým nebude ponáhľať. Ale je to dosť detinské,“ myslí si Baránek.

Podobný názor má aj politológ Miroslav Kusý. „Ja si myslím, že od počiatku bolo jasné, že Čižnára prezident vymenuje. Išlo len o to, aby to nebolo tak zo dňa na deň, ako to robil v prípade predsedu najvyššieho súdu, aby si teda dal na čas, aby to vyzeralo, akože nad tým aj trochu rozmýšľal,“ nazdáva sa politológ.

Čižnár je podľa Kusého človek Smeru, a tak v tomto prípade neboli žiadne pochybnosti o Gašparovičovom rozhodnutí. „Išlo len o to, aby vytvoril nejaké dekórum, preto si nechal trochu načas,“ dodal.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Ivan GašparovičJán BaránekJaromír ČižnárMiroslav Kusý
Firmy a inštitúcie GP Generálna prokuratúra SR