Ivanka Trumpová pricestovala do Berlína, stretla sa s Merkelovou i holandskou kráľovnou Máximou

Ivanka Trumpová
Zľava: Ivanka Trumpová s nemeckou kancelárkou Angelou Merkelovou, generálnou riaditeľkou Medzinárodného menového fondu (MMF) Christine Lagardeovou a holandskou kráľovnou Máximou. Foto: SITA/AP

 BERLÍN 25. apríla (WebNoviny.sk) – Dcéra a pravá ruka amerického prezidenta Donalda Trumpa, Ivanka Trumpová, pricestovala v utorok do Berlína na summit žien zo skupiny G20 nazvaný Women20.

Po druhý raz, odkedy sa jej otec stal prezidentom USA, sa tam stretne s nemeckou kancelárkou Angelou Merkelovou, ale aj s generálnou riaditeľkou Medzinárodného menového fondu (MMF) Christine Lagardeovou či s holandskou kráľovnou Máximou, píše agentúra DPA.

Ivanka Trumpová sa na summite zúčastní na panelovej diskusii o ekonomickom a kariérnom postupe žien, navštívi odbornú školu, americkú ambasádu v Berlíne a slávny Pomník zavraždeným Židom Európy neďaleko Brandenburskej brány.

Ivanka Trumpová konvertovala na judaizmus v roku 2009 pred svojou svadbou s Jaredom Kushnerom, ktorý zastáva v administratíve jej otca – na rozdiel od nej – oficiálnu funkciu. Merkelová a Ivanka Trumpová sa prvýkrát stretli v marci vo Washingtone, počas prvej oficiálnej návštevy nemeckej kancelárky v Bielom dome po Trumpovej inaugurácii.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Angela MerkelováIvanka Trumpová