Ivo Nesrovnal udelil štyrom osobnostiam titul Senior roka

Nesrovnal
Zľava: Primátor Bratislavy Ivo Nesrovnal a Maja Velšicová ocenená za celoživotné mimoriadne pôsobenie na poli umenia a humoru pre niekoľko generácií obyvateľov Bratislavy počas odovzdávania ceny Senior roka v Zrkadlovej sále Primaciálneho paláca. Bratislava, 5. október 2016. Foto: SITA/Marek Mrviš

BRATISLAVA 5. októbra (WebNoviny.sk) – Primátor Bratislavy Ivo Nesrovnal udelil cenu Senior roka štyrom osobnostiam, titul získali Magda Chudá, Maja Velšicová, Ján Grexa a Milan Vároš. Ocenenie symbolizuje poďakovanie tým, ktorí sa aktívne zapájajú do spoločensko-kultúrneho života v meste. Ako ďalej agentúru SITA informovala Iveta Kešeľáková z bratislavského magistrátu, odovzdávanie cien bolo v Zrkadlovej sále Primaciálneho paláca v Bratislave a nominácie vyberala odborná komisia magistrátu.

Magda Chudá z bratislavskej mestskej časti Ružinov získala titul za celoživotnú pomoc v prospech zdravia obyvateľov a za mimoriadnu činnosť pri organizovaní aktívneho života seniorov v Bratislave. Za celoživotné pôsobenie v oblasti umenia a humoru pre niekoľko generácií obyvateľov Bratislavy dostala titul Maja Velšicová z bratislavského Starého Mesta. Tretím oceneným je Ján Grexa z mestskej časti Bratislava-Záhorská Bystrica, cenu mu primátor udelil za celoživotnú prácu v oblasti histórie, športu a humoru a za mimoriadnu činnosť pri organizovaní aktívneho života bratislavských seniorov. Skupinu ocenených uzatvára Ružinovčan Milan Vároš, ktorý má cenu za celoživotnú prácu a publikačnú činnosť v oblasti dejín umenia i za prínos pre poznávanie histórie Bratislavy.

Udeľovanie ceny Senior roka je súčasťou kultúrno-spoločenských podujatí, ktoré mesto v rámci októbrového Seniorfestu pripravuje starším spoluobčanom. Počas celého októbra, ktorý je mesiacom úcty k starším, pripravujú podujatia zamerané nielen na vzdelávanie, kultúru či šport, ale aj na prednášky a súťaže. „Šiesty ročník Seniorfestu sa nesie v znamení viacerých podujatí, ktoré sú odmenou pre seniorov za ich dobrovoľnícku činnosť počas roka. Zároveň ma teší, že seniori sa aktívne zapájajú do života mesta a pomáhajú mu pri príprave mnohých podujatí,“ uviedol primátor Bratislavy Ivo Nesrovnal.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Ivo Nesrovnal