Izraelský policajt zastrelil Palestínčanku, zaútočila nožom

Palestínčan pobodal troch Izraelčanov, útočníka postrelili
Izraelčania od októbra zastrelili najmenej 116 Palestínčanov, z ktorých 79 patrilo podľa úradov k útočníkom. Foto: SITA/AP

Jeruzalem 23. januára (WebNoviny.sk) – Príslušník izraelských bezpečnostných síl dnes postrelil a smrteľne zranil 13-ročnú Palestínčanku, ktorá na neho pri vstupe do židovskej osady v Predjordánsku zaútočila nožom. Informovala o tom agentúra AP.

Izraelská policajná hovorkyňa Luba Samriová uviedla, že incidentu predchádzala hádka v rodine mladej Palestínčanky. Dievča si vzalo z domu nôž a následne zaútočilo na policajta, ktorý ho v sebaobrane zastrelil.

V ostatných štyroch mesiacoch dochádza prakticky denne k útokom Palestínčanov na Izraelčanov. Palestínčania zabili pri útokoch už 25 Izraelčanov a amerického študenta. Pri streľbe izraelských bezpečnostných síl prišlo o život najmenej 147 Palestínčanov, z nich 102 boli podľa Izraela útočníci. Zvyšok zahynul pri potýčkach s izraelskými vojakmi.

Izrael vidí za krviprelievaním palestínsku vzburu, avšak Palestínčania tvrdia, že tieto násilnosti sú aj dôsledkom ich frustrácie zo zmrazeného mierového procesu a už niekoľko desiatok rokov trvajúcej izraelskej okupácie palestínskych území.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom