Jacksonovi dediči vraj na daniach dlhujú 702 miliónov

Katherine jackson
Matka zosnulého speváka Michaela Jacksona Katherine Foto: SITA/AP

BRATISLAVA 24. augusta (WEBNOVINY) – Dediči zosnulého Kráľa popu Michaela Jacksona podľa amerického Federálneho daňového úradu (IRS) dlhujú 702 milióna dolárov (v prepočte približne 526 miliónov eur) na daniach.

Čelia obvineniu z toho, že spevákov majetok podhodnotili o stovky miliónov dolárov a zaplatili tak nižšie dane. Jacksonov majetok zdedili jeho matka Katherine, jeho tri deti a niekoľko charitatívnych organizácií. Po jeho smrti v roku 2009 z nehopodľa IRS zaplatili dane sedem miliónov dolárov.

Hovorca dedičov tieto tvrdenia popiera a podľa jeho slov sú výpočty IRS len špekulatívnymi a chybnými odhadmi. Tiež vyhlásil, že zaplatili dane v hodnote 100 miliónov dolárov. O tom, či má IRS pravdu, rozhodne súd.

Jeden z najpopulárnejších hudobníkov všetkých čias, legendárny Michael Jackson, zomrel 25. júna 2009 v Los Angeles vo veku 50 rokov po zlyhaní srdca. Prvotnou príčinou jeho úmrtia bola akútna intoxikácia anestetikami, no významne prispel aj účinok sedatív. Jeho osobný lekár Conrad Murray si za neúmyselné zabitie speváka odpykáva štyri roky odňatia slobody.

Jacksonove tri deti – Prince Michael, Paris a Blanket sú v opatere ich starej mamy Katherine Jackson, pričom status dočasného opatrovníka má ich bratranec TJ Jackson. Katherine sa momentálne súdi s koncertným promotérom AEG Live, ktorého obvinila z z nedbalosti. Pred comebackovým turné Kráľa popu This Is It si podľa nej najala totiž lekára Conrada Murrayho, ktorý Jacksonovi podal smrteľnú dávku anestetika s účinnou látkou propofol.

Informácie pochádzajú z agentúry Reuters a archívu agentúry SITA.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Conrad MurrayKatherine JacksonMichael Jackson