Ján Ďurica verí v úspech futbalistov aj v ďalšom roku

Odovzdávanie cien Športovec roka 2014
Zľava: Tréner slovenskej futbalovej reprezentácie Ján Kozák a futbalový reprezentant Ján Ďurica (prvé miesto Kolektívy 2014 pre futbalistov Slovenska) počas vyhlásenia výsledkov ankety Klubu športových redaktorov SSN Športovec roka 2014 na Slovensku. Bratislava, 22. december 2014. Foto: SITA/Jozef Jakubčo

BRATISLAVA 25. decembra (WEBNOVINY) – V ankete Klubu športových redaktorov Športovec roka 2014, ktorú slávnostne vyhlásili v pondelok večer v novej budove Slovenského národného divadla, jednoznačne dominovali medzi kolektívmi futbalisti Slovenska.

Mužský reprezentačný tím, ktorý vedie z lavičky 60-ročný skúsený tréner Ján Kozák, získal v hlasovaní dovedna 286 bodov, čo je až o 212 viac ako mala druhá v poradí vodnoslalomárska hliadka 3xC1.

Obrazom: Odovzdávanie cien Športovec roka 2014

Samozrejme, že nás teší prvenstvo v tejto ankete. Myslím si, že triumf futbalistov za rok 2014 je absolútne zaslúžený. Dosiahnuté výsledky i to, kde sa v súčasnosti nachádza slovenská reprezentácia, hovoria za všetko. Tento rok bol naozaj úspešný pre slovenský futbal. Dúfam, že sa nám bude dariť aj v roku 2015,“ uviedol pre agentúru SITA jeden z hlavných ťahúňov A-tímu SR Ján Ďurica, ktorý nechýbal na slávnostnom vyhlásení.

V kvalifikácii s plným bodovým ziskom

Vo futbalovej verejnosti najviac zarezonoval excelentný jesenný štart národného mužstva v kvalifikácii o postup na majstrovstvá Európy 2016 do Francúzska. Slovenskí futbaloví reprezentanti figurujú po štyroch odohraných dueloch na čele tabuľky C-skupiny s plným počtom 12 bodov.

„Kozákovci“ postupne zvládli stretnutia na Ukrajine (1:0), v Žiline proti úradujúcemu kontinentálnemu šampiónovi zo Španielska (2:1), v Bielorusku (3:1) i v Macedónsku (2:0) a majú reálnu šancu po prvý raz v ére samostatnej SR prebojovať sa na ME.

Veľkým prínosom bol príchod trénera Jána Kozáka, ktorý má na našich výsledkoch veľký podiel. Tento skúsený kouč dal dokopy vynikajúcu partiu. My sme zasa pochopili, čo od nás žiada a snažili sme sa plniť jeho pokyny na trávniku. Utvoril sa jednoliaty kolektív, ktorý ťahá za jeden povraz,“ skonštatoval ďalej 33-ročný stopér Ján Ďurica, ktorý pôsobí v ruskom klube Lokomotiv Moskva.

Stále sa môžu zlepšovať

Dunajskostredský rodák si však nemyslí, že v kvalifikácii je už všetko pre Slovensko jasné a dobojované.

Vždy je tu možnosť zlepšovať sa, platí to aj v prípade reprezentácie. V našich zápasoch sa vyskytli aj chybičky, povedali sme si o nich a chceme sa takýmto zaváhaniam vyvarovať. Po vydarených vystúpeniach a výsledkoch nás aj súperi už berú inak. V kvalifikácii boli favoriti na prvenstvo Španieli, ešte nimi asi stále sú, aj keď sme my na prvom mieste v C-skupine. Teraz bude dôležité zvládnuť zápasy, ktoré musíme vyhrať. Ešte nie je dielo dokončené. Chceme postúpiť na kontinentálny šampionát do Francúzska,“ dodal Ján Ďurica.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Ján ĎuricaJán Kozák
Firmy a inštitúcie Slovenská futbalová reprezentácia