Ján Greššo ml. má byť kandidátom pravice na primátora Nitry, SaS a OĽaNO chcú do koalície aj KDH

Gresso.jpg
Ján Greššo ml. Foto: facebook.com/Ján-Greššo-391343694353359/

NITRA 17. mája (WebNoviny.sk) – Kandidátom pravicových strán na primátora Nitry má byť Ján Greššo ml., ktorý je v súčasnosti nezávislým poslancom nitrianskeho mestského zastupiteľstva.

Ako pre agentúru SITA potvrdil Greššo ml., v súčasnosti ešte prebiehajú rokovania s pravicovými stranami o jeho podpore. „Mala by to byť koalícia zatiaľ troch strán – SaS, OĽaNO a Šanca. Boli by sme veľmi radi, keby sa k nám pridalo do koalície aj KDH,“ povedal.

Greššo ml. je mestským poslancom prvé volebné obdobie. Do pléna sa dostal ako kandidát za Sieť, neskôr zo strany vystúpil a spolu s ďalšími odídencami zo Siete založili v nitrianskom zastupiteľstve Nezávislý klub mladých poslancov.

V minuloročných voľbách predsedu Nitrianskeho samosprávneho kraja podporovala jeho otca Jána Grešša, herca a bývalého riaditeľa Divadla Andreja Bagara v Nitre, široká pravicová koalícia zložená zo strán SaS, OĽaNO, KDH, Šanca, OKS, NOVA, Demokrati Slovenska. Skončil ako druhý a momentálne sa politicky neangažuje. Greššo ml. vlani v krajských voľbách kandidoval za pravicovú koalíciu za poslanca a uspel.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Ján Grešso ml.
Firmy a inštitúcie OĽaNO Obyčajní ľudia a nezávislé osobnostiŠancaSaS Sloboda a Solidarita