Ján Lašák debutoval v Liberci prehrou, je sklamaný

Nitra trencin
Brankár Ján Lašák z Dukla Trenčín počas 25 . kola slovenskej hokejovej Tipsport extraligy 2013/2014 medzi HK Nitra - Dukla Trenčín. Nitra, 26. november 2013. Foto: SITA/Martin Havran

LIBEREC 1. februára (WEBNOVINY) – Ján Lašák si svoj piatkový debut v bránke hokejového Liberca rozhodne predstavoval omnoho krajšie. Po prehre 0:3 v 44. kole Tipsport extraligy s Kometou Brno prevládalo v majstrovi sveta z Göteborgu 2002 sklamanie.

„Keď sa človek pripojí k tímu v takejto situácii, dúfa, že prvý zápas bude víťazný. To sa, bohužiaľ, nestalo,“ povedal podľa iDnes.cz 34-ročný gólman, ktorý sa s klubom sídliacim pod Ještědom dohodol vo štvrtok na zmluve do konca sezóny. „Bílí Tygři“ sú s 59 bodmi na 12. priečke tabuľky, potrebujú sa posunúť vyššie, aby nestratili šancu na play-off.

Lašák držal čisté konto len do začiatku druhej tretiny, potom kapituloval z hokejky Jana Hrušku. Druhý presný zásah pridala Kometa v 34. minúte dokonca v oslabení, keď skóroval Michal Kempný. Skóre spečatil do prázdnej bránky Jakub Svoboda. „Prvý gól bol nešťastný, skoro vlastný. A druhý ma dosť mrzí, to sme zaspali s obrancom,“ opísal Lašák, ktorý pred príchodom do Liberca odchytal 34 zápasov za Duklu Trenčín. V piatok kryl 19 striel súpera s úspešnosťou zákrokov 90,5 percenta.