Jankovskej spolupráca s políciou zrejme nepomôže, prokuratúra ju chce držať za mrežami

Monika Jankovská, Vypočúvanie kandidátov na ústavných sudcov
Bývalá štátna tajomníčka Monika Jankovská. Foto: archívne, SITA/Martin Medňanský

Trestne stíhanú bývalú štátnu tajomníčku ministerstva spravodlivosti Moniku Jankovskú chce napriek spolupráci s políciou prokuratúra stále držať vo väzbe. Ako informuje portál televízie Joj noviny.sk, z tohto dôvodu podali Špecializovanému trestnému súdu ďalšiu žiadosť o predĺženie väzby obvinenej. Predĺžená väzobná lehota Jankovskej totiž uplynie budúci mesiac.

Portál pripomína, že nedávno sa vo výkone väzby Monika Jankovská pokúsila siahnuť si na život užitím väčšieho množstva liekov. Advokát obvinenej Peter Erdös preto nevedel pre noviny.sk potvrdiť, či sa jeho klientka zúčastní na rozhodovaní súdu.

„Neviem v súčasnosti potvrdiť, či moja klientka bude schopná sa zúčastniť tohto úkonu vzhľadom na jej zlý zdravotný stav a hospitalizáciu. Zatiaľ, ako som mal možnosť komunikovať s klientkou, sa pravdepodobne tohto úkonu nezúčastní,“ povedal.

Portál zároveň pripomína, že Jankovská je obvinená pre korupciu, marenie spravodlivosti aj pre zneužitie právomoci verejného činiteľa. „Sama sa rozhodla priznať ku skutkom, ktoré spáchala a vypovedá o trestnej činnosti aj iných osôb,“ dodali noviny.sk.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Monika Jankovská