Jankovskú navštívil vo väzbe syn až 40-krát, ale vždy ako právnický koncipient

Monika Jankovská
Bývalá štátna tajomníčka ministerstva spravodlivosti Monika Jankovská. Foto: archívne, SITA/Alexandra Čunderlíková.

Syn stíhanej Moniky Jankovskej ju ako právnický koncipient navštívil počas trojmesačnej väzby 40-krát. Ako ďalej informuje portál TV Joj Noviny.sk, jej advokátka Lenka Charvátová, naopak ani raz. „Charvátová na situáciu a to, že ju preveruje advokátska komora, odmietla reagovať,“ uvádza portál.

Dôvody návštev boli oprávnené

Spravodajský portál pripomína, že o návštevách syna Jankovskej počas jej väzby informoval ako prvý Denník N. Podľa informácií televízie ju v termínoch od 3. apríla do 12. mája navštívil 15-krát, od 15. mája do 13. júla 25-krát.

„Podľa zistení TV Joj mali byť všetky dôvody návštev oprávnené a mali súvisieť s trestným konaním, v ktorom je Jankovská obvinená. Vo všetkých trestných veciach ju pritom zastupuje advokát Peter Erdösi. Ten je fyzicky prítomný pri výsluchoch svojej klientky ako aj svedkov na Národnej kriminálnej agentúre (NAKA) v Bratislave, na NAKA v Nitre, aj vo výkone väzby v Banskej Bystrici,“ píše sa na portáli.

Stráž ich rozhovor nemohla počúvať

Spravodajský denník upozornil ministerku spravodlivosti Máriu Kolíkovú (Za ľudí) na časté návštevy syna Jankovskej vo väzbe Zboru väzenskej a justičnej stráže (ZVJS). Ich rozhovor však môžu príslušníci ZVJS sledovať len vizuálne, nemôžu počúvať.

„V prípade, ak by ju chodil navštevovať ako syn, strážnici by mohli ich rozhovor aj počúvať. Zároveň by bol rozhovor pod dohľadom orgánov činných v trestnom konaní alebo súdu. Jankovská je totiž v kolúznej väzbe, čo je najťažšia väzba,“ uvádza portál.

Zároveň doplnil, že Jankovskú syn ako rodinný príslušník nenavštívil ani raz, vždy iba ako právnický konzultant. „Podľa advokátskej komory nie je dôvod, aby stíhali disciplinárnym konaním aj právnického koncipienta,“ dodal spravodajský portál.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Mária KolíkováMonika Jankovská
Firmy a inštitúcie Za ľudíZVJS Zbor väzenskej a justičnej stráže