Japonci vytvorili popovú hviezdičku počítačom

Akb48
Foto: youtube.com

BRATISLAVA 29. júna (WEBNOVINY) – Nová členka japonskej dievčenskej popovej skupiny AKB48 nie je skutočná.

Po niekoľkých dňoch od jej predstavenia verejnosti to potvrdili zástupcovia skupiny. Eguchi Aimi, ktorú 11. júna predstavili ako najnovšiu členku skupiny, vznikla spojením rôznych čŕt šiestich iných dievčat.

Oshima Yuko jej dala vlasy a telo, Takahashi Minami celkovú siluetu, Maeda Atsuko oči, Watanabe Mayu obočie, Itano Tomomi nos a Shinoda Mariko ústa. Jej hlas navyše podľa webovej stránky www.tokyohive.com pochádza od Sasaki Yukari.

Ako vznikla Eguchi Aimi, ktorou oklamali tisíce japonských fanúšikov a fanúšičiek, zdokumentovali vo videu zverejnenom na YouTube. Skupina zároveň na webovej stránke www.icenomi.com zverejnila aplikáciu, pomocou ktorej si môže každý vytvoriť vlastnú falošnú popovú hviezdu.

Skupina AKB48, ktorá vznikla v roku 2005, má v tokijskej štvrti Akihabara vlastné divadlo. Keďže vystupujú niekoľkokrát denne a navyše sa pravidelne objavujú v televíznych šou a reklamách, sú dievčatá rozdelené do viacerých tímov. S celkovo 58 členkami sa tak skupina dostala aj do Guinnessovej knihy rekordov, ako „popová skupina s najväčším počtom členov“. AKB48 majú dosiaľ v Japonsku na svojom konte osem No. 1 singlov. Informácie zverejnili webové stránky www.nme.com a www.tokyohive.com.

https://www.youtube.com/watch?v=aIpYpRobez4

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom