Japonskí futbalisti chcú držaním lopty paralyzovať Grékov

Japonsko futbal
Foto: SITA/AP

NATAL 19. júna (WEBNOVINY) – Duelom dvoch bezbodových tímov bude štvrtkový súboj Japonska s Gréckom v Natale v rámci základnej C-skupiny na majstrovstvách sveta v Brazílii. Ázijčania neudržali v prvom zápase proti Pobrežiu Slonoviny vedenie 1:0, Heléni si proti Kolumbijčanom ani neškrtli (0:3).

„Ak si chceme udržať nádej na postup, proti Grékom musíme čo najviac držať loptu na vlastných kopačkách. To je naša zbraň. V prvom dueli sme ju strácali príliš ľahko a stálo nás veľa síl získať ju späť. Na to sa teraz musíme zamerať,“ povedal podľa Japan Times Keisuke Honda, ktorý bol jediným japonským strelcom v spomenutom prvom zápase. „Neboli sme v ňom dostatočne agresívni, nemali sme skutočnú kontrolu nad vývojom. Grécko tiež bude musieť hrať ofenzívne, keďže prehralo prvý duel. Nemáme inú možnosť – len útočiť,“ pridal sa stredopoliar Šindži Kagawa.

Všetko o MS vo futbale nájdete

—-> TU

Heléni majú o Japoncoch podľa trénera Fernanda Santosa dostatočné poznatky. „Sledovali sme ich vystúpenie proti Pobrežiu. Poznamenali sme si podstatné informácie, ktoré sprostredkujeme našim hráčom. Japonsko poznáme aj na základe jeho zápasov z minulosti, takže vieme o jeho slabinách aj silných stránkach,“ uviedol podľa Greek Reporter portugalský kouč, ktorý napriek nevydarenému vstupu do šampionátu neočakáva zmeny v základnej zostave. „Čakáme, v akom zdravotnom stave budú hráči, ale nemyslím si, že len na základe prehry musíme spraviť nejaké korekcie. To nie je správna cesta. Často čítam o absencii života v našej hre, ale v prvom zápase sme boli v dobrom rozpoložení, iba sme prehrali,“ odmieta kritiku Fernando Santos.

Prehra jedného zo štvrtkových súperov v Natale zrejme pochová jeho šance na postup do vyraďovacej fázy šampionátu, kam zatiaľ smerujú favorizované tímy Kolumbie a Pobrežia Slonoviny.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Fernando SantosŠindži Kagawa