Jaroslav Halák tretíkrát v sezóne vychytal nulu

Halák
Slovenského brankára Jaroslava Haláka vyhlásili za prvú hviezdu St. Louis. Foto: SITA, AP

NEW YORK 16. januára (WEBNOVINY) – Slovenský brankár Jaroslav Halák kryl všetkých 22 streleckých pokusov súpera a výrazne tým prispel k víťazstvu svojho St. Louis 1:0 nad Dallasom v pondelňajšom domácom stretnutí zámorskej hokejovej NHL.

Haláka, ktorý dosiahol svoj tretí shutout v sezóne 2011/2012 a 19. celkovo v profilige, vyhlásili za prvú hviezdu duelu. St. Louis získalo v januári zatiaľ 13 zo štrnástich možných bodov a spoločne s New York Rangers a Chicagom dominuje so 60 bodmi celej NHL. V domácom prostredí Blues bodovali v trinástich stretnutiach.

Halák je dôležitou súčasťou posledných úspechov tímu, z ostatných dvanástich štartov ani raz neprehral v riadnom hracom čase (9 – 0 – 3). „Hráči predo mnou dávajú dôležité góly. Je to tak celý čas. Niekedy ja musím predviesť skvelý zákrok, aby som ich udržal v hre, inokedy zasa oni podržia mňa. Je to tá správna kombinácia. Vedeli sme, že súboj s Dallasom bude veľmi tesný. Po dvoch tretinách bolo stále 0:0, my sme sa snažili aj v tretej o svoju hru,“ povedal pre AP po stretnutí Halák. O výsledku napokon rozhodol T.J. Oshie v 52. min. Dallas prehral len druhýkrát v sezóne v zápase, v ktorom dostal menej ako dva góly.

Tomáš Kopecký si pripísal bod, tešil sa však Zdeno Chára

Tomáš Kopecký v drese Floridy asistenciou pomohol svojmu tímu vyrovnať na 2:2, ale napokon sa radovali hostia z Bostonu, za ktorých odohral 26:20 min obranca Zdeno Chára – „medvede“ zvíťazili 3:2 po samostatných nájazdoch. „Dnes sme bojovali. Na druhej strane

10. Milan Kytnár (Edmonton) 1 0 0 0 0 1 0

Pozn.: Za menom a klubom nasleduje počet zápasov, gólov, asistencií, kanadských bodov, plus/mínus bodov, striel a tr. minút.

Brankári:

Jaroslav Halák (St. Louis) 24 12 7 5 2,08 91,8 3

Peter Budaj (Montreal) 6 2 4 0 2,51 91,3 0

Pozn.: Za menom a klubom nasledujú odchytané zápasy, výhry, prehry, prehry po predĺžení/sam. nájazdoch, priemer inkasovaných gólov, úspešnosť zákrokov, shutouty.

Viac k osobe Andrej MeszárošAndrej SekeraJaroslav HalákJohn TavaresĽubomír VišňovskýMarián GáboríkMarián HossaMichal HandzušMilan JurčinaMilan KytnárPavel DaciukPekka RinnePeter BudajTomáš KopeckýZdeno Chára