Jaroslav Haščák ide na slobodu, najvyšší súd ho prepustil z väzby

SÚDY: Kauza vraždy Jána Kuciaka a jeho snúbenice
Jaroslav Haščák. Foto: archívne, SITA/Branislav Bibel.
  • aktualizované 7. januára 17:19

Spolumajiteľa finančnej skupiny Penta Jaroslava H. prepustil Najvyšší súd SR z väzby. Informovala o tom hovorkyňa súdu Alexandra Važanová.

„Senát 4T Najvyššieho súdu na štvrtkovom neverejnom zasadnutí, na podklade sťažností obvinených Jaroslava H. a Dany A., zrušil uznesenie Špecializovaného trestného súdu zo 4. decembra 2020 a prepustil oboch obvinených z väzby na slobodu. Senát dospel k záveru, že existencia väzobných dôvodov u obvinených nie je daná,“ povedala.

Advokát Jaroslava H., Martin Škubla, v tejto súvislosti pripomenul, že obhajoba od začiatku namietala, že väzobné stíhanie finančníka je nezákonné a neopodstatnené. „Viac to v tejto chvíli komentovať nebudeme, keďže nepoznáme odôvodnenie rozhodnutia najvyššieho súdu,“ doplnil v stanovisku pre médiá.

Sudkyňa pre prípravné konanie Špecializovaného trestného súdu (ŠTS) v Pezinku vzala začiatkom decembra finančníka do väzby. Dôvodom bola obava z možného ovplyvňovania svedkov. Finančník, ktorého polícia obvinila z trestných činov korupcie a legalizácie príjmu z trestnej činnosti v súvislosti s nahrávkami kauzy Gorila, podal proti rozhodnutiu sťažnosť.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Jaroslav Haščák
Firmy a inštitúcie NS Najvyšší súd SRPentaŠpecializovaný trestný súd SR