Je to definitívne, Slovan Bratislava ostáva v KHL

Pre Slovan je prioritou KHL, v núdzi má aj plány B a C
Pre mnohých divákov by mohlo byť zaujímavou alternatívou pôsobenie bratislavského klubu v českej extralige. Foto: SITA/Jozef Jakubčo

MOSKVA 17. júna (WEBNOVINY) – Podľa prezidenta Kontinentálnej hokejovej ligy (KHL) Dmitrija Černyšenka sa všetkým klubom vrátane Slovana Bratislava podarilo dodať dokumenty potrebné na štart v tejto nadnárodnej súťaži v sezóne 2015/2016.

Zahraničné kluby, Slovan, Medveščak aj Dinamo Riga, riešili svoje problémy. Dali sme im dostatok času, aby sa im to podarilo. Ak bola možnosť, uvoľnili sme aj nové marketingové kategórie. S potešením môžem konštatovať, že tieto kluby vyriešili úlohy a potvrdili finančnú solventnosť,“ povedal Černyšenko.

Šéf KHL ďalej informoval, že už v ročníku 2016/2017 by sa v súťaži mohol predstaviť klub z Číny. „Aktívne spolupracujeme s čínskymi partnermi na tom, aby sa tak stalo. Je veľká šanca, že to bude už o rok. Verím, že sa k tomu dopracujeme,“ dodal Černyšenko.

V súvislosti s najbližšou sezónou šéf nadnárodnej súťaže prezradil, že v KHL „odzvonilo“ situácii, keď jeden klub odohral dva zápasy za dva dni. „Týka sa to základnej časti aj play-off. Každý tím bude mať aspoň deň voľna medzi zápasmi. Pozitívne by sa to malo odzrkadliť na stave hráčov aj kvalite predvedenej hry,“ ozrejmil Černyšenko a priblížil aj pravidlá rozvrhu jednotlivých duelov tak, aby diváci mali šancu vidieť čo najviac duelov v priamom prenose. Pripomenul aj skutočnosť, že vedenie KHL chystá na pondelky tzv. superhokejový

Správu priniesol portál Championat.com.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie HC Slovan Bratislava