Jeb Bush na začiatku kampane trhá rekordy, má najviac peňazí

Jeb Bush
John Ellis 'Jeb' Bush, syn bývalého amerického prezidenta Georgea Busha staršieho a mladší brat exprezidenta Georgea W. Busha. Foto: SITA/AP

Washington 11. júla (WEBNOVINY) – Republikánsky kandidát na post amerického prezidenta Jeb Bush vyzbieral na svoju kampaň v prvých šiestich mesiacoch tohto roka rekordných 114,4 milióna dolárov. Informovala o tom vo štvrtok agentúra AP.

Rozpočet zatieni ostatných nominantov

Žiadnemu inému prezidentskému kandidátovi sa doteraz ešte nepodarilo získať takúto sumu v počiatočných štádiách kampane. Predmetná čiastka podľa AP zatieni rozpočet ostatných 16 hlavných nominantov za Republikánsku stranu.

Tento bývalý guvernér štátu Florida zaujíma unikátny postoj k financovaniu kampane tým, že mnohé operácie zveril pridruženej skupine s názvom Right to Rise, ktorá nemá stanovený limit ohľadom výšky vyzbieraných prostriedkov.

Bush plánuje budovať armádu

Bush (62) oznámil svoju kandidatúru v polovici júna. V prípade zvolenia by chcel dosiahnuť štvorpercentný hospodársky rast a znovu vybudovať ozbrojené sily. Jeb Bush pochádza zo štátu Texas, guvernérom Floridy bol v rokoch 1999-2007.

John Ellis „Jeb“ Bush je synom bývalého amerického prezidenta Georgea Busha staršieho a mladší brat exprezidenta Georgea W. Busha. Už vlani v decembri oznámil, že „aktívne skúma“ možnosť svojej kandidatúry vo voľbách v roku 2016.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Jeb Bush