Jednoduché gesto päťročného chlapčeka dojalo svet

Jednoduché gesto päťročného chlapčeka dojalo svet
Foto: WSFA

PRATTVILLE, 19. mája (WEBNOVINY) – Malý chlapček z Alabamy, ktorý sa s matkou zastavil v bistre pri diaľnici na obed, dojal návštevníkov svojím prostým gestom. Jeho príbeh sa začal šíriť internetom rýchlosťou blesku.

Jednoduché gesto päťročného chlapčeka dojalo svet
Foto: WSFA

„Videli sme muža, ktorý bol špinavý, stál vedľa bicykla a v ruke držal batoh,“ uviedla matka chlapčeka Ava Faulk.

Päťročný Josiah následne začal svoju mamu bombardovať otázkami, kde muž býva, kde má rodinu a kam si ukladá potraviny. Keď mu vysvetlila, že ide o bezdomovca, ktorý nemá kde bývať a možno nemá ani priateľov či známych, Josiah zosmutnel a následne mal na matku zvláštnu prosbu.

„Nemal čo jesť. Prišiel dovnútra, sadol si, ale nikto ho neobslúžil,“ povedal malý Josiah, ktorý následne vyskočil a podišiel k mužovi. „Spýtal sa ho, či nepotrebuje jedálny lístok, lebo bez neho si nemôže objednať,“ spomína Ava, ktorú syn prehovoril, aby mužovi kúpili obed.

Bezdomovec si vybral najlacnejší hamburger, Josiah ho však presviedčal, aby si dal čokoľvek, na čo má chuť. Predtým, než začal jesť, mal chlapec potrebu urobiť ešte niečo iné. „Chcel som vysloviť modlitbu,“ povedal chlapček, ktorý svojím gestom dojal celé bistro.

„Ten muž sa rozplakal, ja tiež. Onedlho už slzy zadržiavali všetci v reštaurácii,“ povedala matka pre televíziu WSFA 12. „Sledovať, ako môj syn dojal 11 ľudí v bistre bude jeden z najkrajších okamihov, akého som ako rodič mohla byť svedkom,“ dodala.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom