Johannesburg varoval Mandelu pred vypnutím vody a elektriny

Nelson Mandela
Nelson Mandela Foto: SITA/AP

JOHANNESBURG 5. augusta (WEBNOVINY) – Najväčšie mesto Juhoafrickej republiky Johannesburg sa v pondelok ospravedlnilo exprezidentovi Nelsonovi Manuelovi i jeho rodine za omyl v podobe zaslania varovania o prípadnom odpojení od vody a elektriny za nezaplatený účet v hodnote v prepočte 500 eur.

Varovanie pre nedoplatok prišiel cez víkend do Mandelovho domu na johannesburskom predmestí Houghton.

Samotný Mandela, držiteľ Nobelovej ceny, sa pritom už dva mesiace nachádza v nemocnici v Pretórii. Hovorca mesta potvrdil, že účet s mesačnou splatnosťou prišiel na zlú adresu.

Ťažko chorý Mandela, ktorý minulý mesiac oslávil svoje 95. narodeniny, sa už dlhé týždne lieči v Pretórii. Nositeľ Nobelovej ceny mieru je v stabilizovanom stave, no ďalšie informácie o ňom sú utajované. Mandela pôsobil ako prvý černošský prezident Juhoafrickej republiky v rokoch 1994 až 1999.

Počas jeho päťročného mandátu bolo prijatých množstvo zákonov s cieľom odstrániť diskrimináciu a rasovú segregáciu v krajine. V roku 1999 sa však Mandela odmietol uchádzať o ďalší prezidentských mandát a aj pre zdravotné problémy sa postupne stiahol z verejného života.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Nelson Mandela