Jubilejný zápas striedajú pocity smútku po prehre s Čechmi, Škrtel by zvyšné duely rád vyhral

Liga národov, Martin Škrteľ
Zľava: Martin Škrteľ zo Slovenska a Patrik Schick z Českej republiky počas 3. kola futbalového zápasu 1. skupiny B-divízie európskej Ligy národov 2018/2019 medzi Slovensko - Česko. Trnava, 13. október 2018. Foto: SITA/Martin Havran

TRNAVA 14. októbra (WebNoviny.sk) – Kapitán slovenskej futbalovej reprezentácie Martin Škrtel v sobotňajšom zápase 1. skupiny B-divízie európskej Ligy národov 2018/2019 proti Česku (1:2) absolvoval jubilejný 100. zápas v najcennejšom drese. Pre 33-ročného stopéra však mal trpkú príchuť, keďže slovenské mužstvo vyšlo aj v druhom zápase Ligy národov bodovo naprázdno.

„Stý zápas je pekný bonus, ale to si uvedomím až neskôr. Momentálne vo mne prevládajú pocity smútku a sklamania, pretože sa nám nepodarilo zvíťaziť,“ uviedol hráč tureckého Fenerbahce Istanbul po stretnutí v mixzóne trnavského Štadióna Antona Malatinského.

Česi premenili svoje príležitosti

Český tím stavil pod vedením nového trénera Jaroslava Šilhavého na zabezpečenú obranu a organizovanú hru. Hostia mali v zápase menej šancí ako Slováci, ale napokon pretavili do gólového konca o jednu viac ako mužstvo Jána Kozáka.

„Futbal je o chybách, šanciach, góloch. Česi svoje príležitosti premenili, nám sa to nepodarilo, a preto sme nedokázali zvíťaziť. Síce sme ich v druhom polčase dostali pod tlak, ale v čase, keď sme sa nadýchli k ofenzíve, inkasovali sme druhý gól,“ doplnil Škrtel, ktorý premiéru v reprezentačnom „áčku“ zažil 9. júla 2004 na turnaji Kirin Cup proti domácemu Japonsku.

Dresy šli na dražbu pre chorého Čišovského

Dres z jubilejného 100. vystúpenia v reprezentačnom „áčku“ si neponechá. Venoval ho na dražbu, z ktorej výťažok poputuje pre niekdajšieho reprezentanta Mariána Čišovského, ktorý už niekoľko rokov statočne súperí s nevyliečiteľnou chorobou – amyotrofickou laterálnou sklerózou (ALS).

Ide o ochorenie mozgu, jeho výsledkom je degenerácia a strata mozgových a miechových buniek centrálnej nervovej sústavy, ktoré ovládajú vôľou ovplyvniteľné svalové pohyby.

„Veríme, že sa dresy oboch kapitánov vydražia za peknú sumu a pomôžu Mariánovi Čišovskému, pretože stále cítime, ako keby bol jeden z nás,“ nezabúda Škrtel na bývalého spoluhráča z národného mužstva.

Slovensko musí zabrať naplno

Mužstvo trénera Jána Kozáka sa v októbrovom asociačnom termíne ešte predstaví v medzištátnom prípravnom stretnutí vo Švédsku (16. októbra v Štokholme). V novembri Slováci uzavrú účinkovanie v skupinovej fáze Ligy národov, keď nastúpia doma proti Ukrajine a v Česku.

Škrtel dúfa, že slovenský tím vo zvyšných dvoch dueloch zaberie naplno, keďže Liga národov je pre účastníkov mimoriadne dôležitá aj z pohľadu nasadenia pri žrebe kvalifikácie ME 2020 (2. decembra v Dubline, pozn.). Ako je známe, do úvahy sa bude brať umiestnenie v tejto novovzniknutej súťaži.

„Naša šanca na víťazstvo v skupine je minimálna, ale pokiaľ je, tak sa o ňu budeme biť. Máme pred sebou ešte dva zápasy v Česku a doma s Ukrajinou. Pokúsime sa v nich zvíťaziť a uvidíme, ako sa to skončí,“ uzavrel Martin Škrtel.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Martin Škrtel
Firmy a inštitúcie Slovenská futbalová reprezentácia