Video: Zemetrasenie na juhu Číny si vyžiadalo obete a desiatky zranených (aktualizované)

zemetrasenie, Čína
Zrútená budova po zemetrasení, ktoré zasiahli juh Číny a malo epicentrum 16 kilometrov južne od mesta Čchang-ning a 200 kilometrov juhozápadne od mesta Čchung-čching v provincii S´-čchuan. (18. jún 2019) Foto: Zeng Lang/Xinhua via AP.
  • aktualizované 18. júna 7:26

PEKING 17. júna (WebNoviny.sk) – Južnou Čínou v pondelok v neskorých večerných hodinách otriaslo silné zemetrasenie, ktoré si podľa aktuálnych informácií vyžiadalo jedenásť obetí a 122 zranených. Informovala o tom v utorok ráno miestna vláda.

Epicentrum zemetrasenia s magnitúdou 6,0 sa podľa Geologickej služby Spojených štátov (USGS) nachádzalo 16 kilometrov južne od mesta Čchang-ning a 200 kilometrov juhozápadne od mesta Čchung-čching v provincii S´-čchuan.

Otrasy zaznamenali v hĺbke 10 kilometrov pod zemou, čo je relatívne vysoko. Platí pritom, že čím v menšej hĺbke je zemetrasenie, tým je ničivejšie.

Zemetrasenie spôsobilo zrútenie jedného hotela v okrese Čchang-ning a poškodilo niekoľko ciest, informovala štátna tlačová agentúra Sin-chua. Zasiahnutú oblasť už prehľadávajú záchranári, na mieste sú aj hasiči a ďalšie pomocné sily. Vláda do regiónu poslala 5 000 stanov, ako aj skladacie postele a prikrývky.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom